fbpx
Close

Daniil Medvedevi treener jalutas poole mängu ajal tribüünilt minema

Daniil Medvedev karjumas oma boksi suunas. / Foto: AFP/Scanpix

Omamoodi juhtum leidis aset Australian Openi meeste üksikmängu 3. ringi kohtumises, kui neljanda seti keskel jalutas Daniil Medvedevi (Venemaa, 4) treener Gilles Cervara tribüünilt minema.

Medvedev võitis kaks setti Filip Krajinovici (Serbia, 28) vastu, aga kaotas kolmanda ning jäi neljandas 1:4 taha. Sellelt seisult Cervara lahkuski. Medvedev ütles pärast mängu, et kogu see lugu ei tähenda mingit konflikti. Närviline mees oli ebaõnnestunud punktide järel vaadanud pidevalt oma boksi suunas ja karjunud. Ilmselt sai Cervarale sellest villand, kuid Medvedev selgitas: “Ta oli ka teistele öelnud, et ma võidan niikuinii, aga ta peab ära minema, et ma rahuneksin.”

Venelane lisas, et mõnikord võib ta sellise asjaga mitte nõustuda, kuid seekord tegi Cervara õigesti. “Täna see aitas ja eks me seda juhtumit arutame, kuid ma ei usu, et selle suureks puhume,” ütles venelane, kes lõpuks võitis mängu 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:0. Seega neljandat setti Cervara lahkumine enam ei mõjutanud, aga viiendas setis tundis Medvedev end kindlalt.

Mis aga üldse puutub meeste üksikmängu, siis seal on väga lihtne: kui oled maailma esikümne tennisist, siis võidad slämmiturniiril nii kaua, kuni sulle omasugune vastu tuleb. Ka praegu Melbourne’is püsivad konkurentsis seitse kõrgema asetusega mängijat ja number 9 Matteo Berrettini (Itaalia). Ainsana langes juba reedel välja kaheksandana asetatud Diego Schwartzman (Argentiina), kes kaotas suurüllataja Aslan Karatševile. Kohe esimeses ringis oli soomlasele Emil Ruusuvuorile kaotanud ka Gael Monfils (Prantsusmaa, 10), kuid tema enam esikümnes ei ole.

Sarnaselt Medvedeviga oli täna raskustes ka Berrettini, kes küll setti ei kaotanud, aga tulemus 7:6, 7:6, 7:6 Karen Hatšanovi (Venemaa, 19) vastu näitab, et itaallase paremus seisnes vaid tie-break’ide võitmises. Huvitav, et seisuni 3:2 esimeses setis Hatšanovi kasuks olid mõlemad juba kahel korral vastase servi murdnud, aga pärast enam mitte kordagi. Esimene tie-break läks Berrettinile kindlalt 7:1, aga teises ja kolmandas setis 7:5. Kahe peale lõid mehed 30 ässa: Berrettini 18 ja Hatšanov 12. Äralöökide arvu võitis aga itaallane 48:34. Ja kokku ta oligi täpselt 14 punkti jagu vastasest parem.

Lihtsamalt said hakkama Rafael Nadal (Hispaania, 2), Andrei Rublev (Venemaa, 7) ja eriti Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5), kes kaotas vaid kuus geimi – vaadake neid tulemusi siit. Tsitsipas – Berrettini on aga ainus 1/8 finaali paar, kus kaks esikümne meest vastamisi.

scroll to top