fbpx
Close

Novak Djokovic saadetakse Austraaliast välja

Novak Djokovici fänn lehvitab lennujaamas Serbia lippu. / Foto: AFP/Scanpix

Austraalia võimude otsus on selgunud – Novak Djokovicil ei olnud piisavalt tõendeid, et tema eriluba osaleda Australian Openi ilma koroonaviiruse vastu vaktsineerimata olnuks pädev. Seetõttu saadetakse ta riigist välja.

Kuigi korraldajad leidsid, et nende meditsiinieksperdid aktsepteerisid Djokovici tervisliku eripära, mille tõttu ta ei saa ennast vaktsineerida, polnud see piisav. Djokovic üritas riiki siseneda viisaga, mis kehtib ainult vaktsiinipassi olemasolul ja seetõttu ei saanud Austraalia seda tegevust lubada.

Olukorra teeb aga segasemaks asjaolu, et Austraalia tenniseliidu allikas ütles ajalehele The Age, et juba kolm mängijat on samasugusel viisil eriloaga riiki sisenenud ja nad on ka piirikontrollist läbi saanud, Ka neil kolmel mängijal, kelle nime ei ole avaldatud, olnud samasugune viisa ja puudus vaktsineerimistõend.

Austraalia peaminister Scott Morrison ütles: “Härra Djokovici viisa on annuleeritud. Reeglid on reeglid, eriti kui jutt käib meie riigipiirist. Kõik peavad täitma neid reegleid. Range piirikontroll on mänginud võtmerolli selles, et Austraalias on koroonaviirusesse suremus üks väiksemaid maailmas. Me ei lase kontrolli nõrgemaks.”

Novak Djokovici treeneri Goran Ivaniševici selfie lennujaamas. Tagaplaanil tiimi füsioterapeut Ulises Badio. / Foto: Reuters/Scanpix

Esialgu toimetati Djokovic Melbourne’i hotelli, kuhu tavaliselt viiakse välismaalased, kes peavad jääma teatud ajaks karantiini. Seetõttu on hotellis ka range liikumiskontroll. Esimese võimalusena üritatakse leida sobiv Euroopasse suunduv lennuk, millega Djokovic maalt välja saata. Samal ajal püüab Djokovic oma advokaatide toel otsust vaidlustada ja riigist väljasaatmine kohtusse kaevata. Lennujaama on saabunud ka hulk Austraalias elavaid serblastest fänne, kes laulavad kurvalt akordioni saatel.

Tegu on ilmselt tennise ajaloo suurima farsiga, mis pole otseselt seotud mängu endaga. Tõenäoliselt lugu sellega veel ei lõpe, kuid ehk on hommik õhtust targem ja tuleb värskeid uudiseid.

scroll to top