Kaia Kanepi langes Melbourne’is välja

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Melbourne’i turniiri 2. ringis maailma 67. reketile Ana Konjuhile (Horvaatia) 2:6, 6:3, 3:6.

Mäng oli üsna kõikuva iseloomuga. Kaia võitis korra neli geimi järjest, aga Konjuh koguni kahel korral viis geimi järjest. Kohtumine algas Kaiale soodsalt, ta võitis 8st esimesest punktist 7 ja juhtis vastase servil 1:0, 40:0. Konjuh päästis aga kõik murdepallid ja seisult 1:2 võitis seti lõpuni kõik geimid. Korra oli ka selline lõik, kus Konjuh võitis 11st punktist 10.

Kuid teises setis tundus nagu seda murrangut polekski olnud. Tähtsad geimid mängiti alates seisust 2:1 Kanepi kasuks. Eestlanna realiseeris vastase kahes servgeimis murde, kuid ise päästis vahepealses geimis kolm murdepalli. Nii juhtis Kaia 5:1. Ta kaotas küll kaks järgmist geimi, aga siis lõpetas seti oma servigeimi võitmisega.

Otsustav sett oli kahjuks teise seti peegelpilt. Kahjuks sellepärast, et nüüd läks Konjuh juhtima 5:1, aga veel ei suutnud punkti panna, kui Kaia tuli järele 5:3. Viimases geimis oli Kaia ees 40:15 ning seejärel omas veel üht murdepalli, ent paraku võitis Konjuh seti sama tulemusega nagu eelmise oli kaotanud. Võib-olla neile, kes alles viimastel aastatel tennisest huvitusid, pole Konjuhi nimi tuttav, kuid Tennisnet kirjutas eelloos, et ta oli maailma noorte esireket ja 19-aastaselt (2017) jõudis edetabelis 20. kohale. Kuid pärast õlavigastust sai Konjuh uuesti normaalselt tennist mängida alles 2020. aasta sügisest. Seega on tegemist ikkagi perspektiivika tennisistiga.

Statistika näitab, et Konjuh servis paremini. Ta võitis ässad 5:2, tegi vähem topeltvigu (2:3) ja oli esimese servi protsendi poolest üle 57 vs 51. Siin oligi suurim vahe võrreldes Kaia esimese ringi mänguga, kus ta rumeenlanna Jaqueline Cristiani vastu sai sisse 72% esimestest pallingutest. Esimese servi punkte võitis Konjuh 70 ja Kanepi 58%. Ning lõpuks jäi Kaia alla ka murdepallidega – ta realiseeris neid 15st 4, aga Konjuh 11st 6.