fbpx
Close

Novak Djokovic näitas ennast hea kaotajana

Novak Djokovic koos oma treeneri Marian Vajdaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic, kes oli eelmisest 31st mängust võitnud 29, jäi Doha turniiri poolfinaalis alla hispaanlasele Roberto Bautista Agutile, kuid paistis pressikonverentsil silma spordimeheliku vaimuga.

Bautista Agut jõudis täna ka turniirivõiduni, kui alistas finaalis Tomaš Berdychi (Tšehhi) 6:4, 3:6, 6:3. See oli 30-aastase hispaanlase üheksas ATP turniirivõit.

Djokovic ei hakanud otsima mingeid vabandusi või kurtma mänguväliste tingimuste üle, kui oli 6:3, 4:3 (oma palling) eduseisult kaotanud 6:3, 6:7, 4:6. “Õnnitlen vastast. Eriti kolmandas setis mängis ta hästi. Ta lõi väga puhtalt ega teinud kuigi palju vigu,” ütles Djokovic.

Küsimusele, mis siis temaga juhtus, vastas Djokovic: “Kaotasin mängu. Just nii see on. Ta suutis tuua mängu pöörde, ehkki teise seti keskel tundus, et kontroll on minu käes. Ta tegi hea mängu, mina eksisin mõneö lihtsal löögil ja nii saadki sellise tulemuse, kui kaotad keskendumise tähtsatel hetkedel. Seda ikka juhtub.”

Djokovic oli aga rahul, et sai Dohas enne Australian Openit platsil viibida üle 11 tunni, nende hulgas ka paarismängus, kus ta koos venna Marko Djokoviciga jõudis poolfinaali. “Soovisin võimakult põhjalikult valmistuda Australian Openiks ja see õnnestus. Selles mõttes olen rahul. Muidugi ma ei ole rahul, et kaotasin, kuid jäin alla mängijale, kes seekord oli minust parem ja nüüd pööran uue lehekülje,” ütles Djokovic.

Veel küsiti Djokovicilt, et võib-olla paarismäng röövis talt energiat, aga esireket jäi endale kindlaks: “Olin ju võidule väga lähedal, aga üksikud punktid otsustasid. Need võitis tema.” Djokovic kinnitas, et Australian Openil on tal ainult üks eesmärk – esikoht.


scroll to top