fbpx
Close

Ivo Karlovicil jäi ajalugu napilt tegemata

Ivo Karlovic. / Foto: Internet

Horvaat Ivo Karlovic jõudis 39-aastaselt Pune (India) tenniseturniiri finaali, kuid kaotas seal esimesena asetatud Kevin Andersonile (LAV) 6:7, 7:6, 6:7.

Alates 1977. aastast, kui Ken Rosewall võitis profiturniiri 43-aastaselt, olnuks Karlovic oma 39 aasta ja 10 kuuga ülekaalukalt vanim ATP turniiri võitja, kuigi see au kuulub talle viimase 40 aasta arvestuses niikuinii, kui ta 2016. aasta suvel võitis 37-aastasena.

Ka Roger Federer ja Jimmy Connors on 37-aastasena võitnud ATP turniiri, aga kuude arvu poolest olid nad Karlovicist nooremad. Tõsi, Federer lööks Karlovici saavutuse kohe üle, kui ta sel aastal kas või ühe turniiri võidaks, sest nüüd on ta juba 37 aastat ja 5 kuud vana.

Kumbki mängija ei kaotanud finaalis ühtki pallingugeimi ja kokku lõid mehed 57 ässa (Karlovic 36 ja Anderson 21). Esimesel servil võitis Karlovic 89 ja Anderson 88% punktidest, kuid teisel servil oli lõuna-aafriklane edukam (67 ja 46%). Üldiselt Anderson vääriski võitu rohkem, sest tal oli 8 murdepalli, aga Karlovicil mitte ühtki. Otsustavas setis oli Karlovic taga 5:6, 15:40, aga päästis kaks matšpalli, samas ei suutnud aga 207-sentimeetrine horvaat kasutada otsustavas tie-break’is minimurret, kui ta juhtis 5:2, aga kaotas 5:7.

Teistes lõppeva nädala turniiride finaalides kohtuvad Brisbane’is Kei Nishikori (Jaapan, 2) ja Daniil Medvedjev (Venemaa, 4) ning Dohas Roberto Bautista Agut (Hispaania, 7) ja asetamata Tomaš Berdych (Tšehhi). Suurüllatus oli siin Bautista Aguti 3:6, 7:6, 6:4 võit poolfinaalis maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia) üle. Kui Doha finaal peetakse täna õhtul, siis Brisbane’is homme hommikul.

scroll to top