fbpx
Close

Murray must päev: šotlane võitis Bautista Aguti vastu vaid ühe geimi

Andy Murray. / Foto: EPA/Scanpix

Kord näitab šotlasest endine maailma esireket väga head tennist, teistel päevadel aga võib mängutase olla sootuks teine. Nii läks ka sel nädalal Doha ATP 250 turniiril – pärast suurepärast avaringi võitis Andy Murray (ATP 87.) teises ringis kõigest ühe geimi.

Esmaspäeval mängis Murray väga hea mängu jaapanlase Taro Danieli vastu (ATP 110.), võites kindlalt kahes setis. Daniel on visa tagajoonemängija, kes toob palju palle tagasi ning kellele Murray muide hiljuti Austraalia lahtistel kolmes setis kaotas.

Päevad pole aga vennad. Teises ringis kohtus Murray hispaanlase Roberto Bautista Agutiga (ATP 16.), kellele kolmekordne slämmitšempion kaotas 0:6, 1:6. Tõele au andes on Bautista Agut muidugi ka natuke teisest puust vastane kui Daniel.

Skoori mõttes on tegu Murray karjääri ühe suurima kaotusega. Kõigest ühe geimi võitis šotlane ka näiteks 2014. aasta finaalturniiril Londonis Federeri vastu.

Nagu alguses viidatud, on Murray vorm üsna kõikuv. Hooaja algusest leiab nii ilusaid hetki ja mänge (nt Sydney ATP 250 turniiril finaali jõudmine) kui ka üllatavaid kaotusi (nt kaotused Facundo Bagnisele, Danielile ja tänane hävitustöö).

Siiski tuletame meelde, et Murray mängib metallist puusaliigesega. Seega on imetlusväärne, et ta üldse tipptennisesse tagasi jõudis. Ja taas: Murray headel päevadel on tema mänge endiselt kihvt vaadata.

scroll to top