fbpx
Close

Esimene suurüllatus US Openil: Simona Halep kaotas kvalifikatsiooni läbinud noorele ukrainlannale

Darja Snigur teeb südame Ukraina lipüvärvides lindikese ümber. / Foto USA Today/Scanpix

Tegelikult ei ole selles enam midagi üllatavat, et naiste üksikmängus kaotavad esikümne mängijad slämmiturniiril juba avaringis, aga tänane tulemus, kus kahekordne suure slämmi turniiride võitja ja endine maailma esireket Simona Halep (Rumeenia, 7) kaotas 20-aastasele Darja Snigurile (Ukraina, WTA 124.), oli siiski erakordne.

Kui näiteks maailma teise reketi Anett Kontaveidi või ka tabelis kohe tema taga paiknevate Maria Sakkari (Kreeka, 3) ja Paula Badosa (Hispaania, 4) turniririvõidu võimalusi pole kuigi kõrgelt hinnatud, kuulus Halep siiski 5-6 peamise soosiku hulka, sest oli ka võitnud Torontos ühe US Openi eelse suurturniiri. Pealegi oli tema vastane tulnud ju läbi kvalifikatsiooni, ehkki mänginud seal väga kindlalt.

Omapärase lamedavõitu eeskäelöögiga noppis Snigur aga punkte algusest peale ja surus Halepi kaitsesse. Esimeses setis võitis rumeenlanna vaid ühe oma pallingugeimi ja sellegi seisult 1:5, 15:40 tänu kahele järjestikusele võrgutripsule. Teises setis Halep kogus end ja tundus, et murrang on tulnud, sest ta võitis selle nulliga. Aga otsustava seti algul tegi rumeenlanna halval ajal mõned lihtvead ja sellega lubas Sniguri uuesti mängu sisse. Ukrainlanna juhtis juba 5:1, aga siis tuli Halep järele 5:4, kusjuures päästis ühes geimis ka kaks matšpalli. Snigur suutis aga külma närvi säilitada ja taas nõelas tagajoonelt nii ootamatute löökidega, et sellega polnud Halep arvestanud. Võit kuulus ukrainlannale tulemusega 6:2, 0:6, 6:4, kusjuures Halepile ei paku kindlasti lohutust fakt, et ta võitis punktid 76:70.

Pärast mängu oli Snigur lausa sõnatu, öeldes, et ei oskagi kommenteerida. Siis aga lisas: “Mul oli hea meel kohtuda Halepiga, sest soovisin sellest mängust saada vajalikke kogemusi. Kuid võitu ma ei lootnud, see tundus võimatu.” Kuna täiskasvanuna Sniguril veel suuri saavutusi pole, siis märgime ära, et tegemist on 2019. aasta Wimbledoni noorteturniiri võitja ja juunioride maailma 2. reketiga.

Meeste turniiril on seni suurim üllatus J.J. Wolfi (USA, ATP 87.) 6:4, 6:4, 6:4 võit Roberto Bautista Aguti (Hispaania, 16) üle, aga 23-aastane ameeriklane oli juba hambaid näidanud Washingtoni turniiril, kus ta alistas kaks TOP30 mängijat, Denis Shapovalovi (Kanada) ja Holger Rune (Taani). Wolf on esisajasse kuulunud vaid neli nädalat.

scroll to top