Narmont ja Malõgina jõudsid Tamperes poolfinaali, Eesti mehed langesid välja

Elena Malõgina jõudis poolfinaali. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Tamperes toimuval Soome ja Eesti tennisistide turniiril TaTS Open ei suutnud külalised siiski meeste üksikmängus väljakuperemeestele vastu saada, aga naiste üksikmängus on vähemalt üks Eesti mängija finaalis.

Naiste tänastes veerandfinaalides alistas Elena Malõgina (2) Mariella Minetti (5) 3:6, 6:1, 6:0 ja Helena Narmont Liisa Vehviläineni (3) 6:2, 7:6. Tõsi, vaatamata asetusele on Narmont tegelikult ITF-i edetabelis vastasest üle kolmesaja koha eespool, nad asuvad vastavalt 685. ja 995. kohal. WTA edetabelisse nad kumbki ei kuulu. Kuna Malõgina ja Narmont mängivad poolfinaalis omavahel, ongi üks Eesti tennisist juba finaalis. Tabeli teises pooles selgitavad finalisti Anastasia Kulikova (1) ja Sade Scharlin.

Meeste üksikmängu veerandfinaalis oli ehk loogiline Mattias Siimari 4:6, 5:7 kaotus esimesena asetatud Harri Heliövaarale, aga teised Eesti mängijad kaotasid endast tagapool asetsevatele tennisistidele. Vladimir Ivanov (3) jäi alla Masi Sarpolale (7) 4:6, 2:6 ja Kenneth Raisma (4) Aleksi Löfmanile 4:6, 6:7.

Naiste poolelt on teatada ka rõõmustav tulemus paarismängust: Malõgina ja Andrea Roots jõudsid finaali, kui alistasid Annika Sillanpää ja Vehviläineni 6:4, 7:5. Kuna meeste paarismängus võitsid Ivanov/Siimar hiljem esimesena asetatud Sarpola ja Otto Virtaneni 6:4, 6:4, on Eestil veel kolmes mänguliigis võimalik turniir võita.