Elena Malõgina kaotas napilt TOP200 mängijale

Elena Malõgina / Foto: Tennis Club Caserta Facebook

Elena Malõgina lõpetas oma Aasia turnee, kus ta mängis Kasahstanis ja Jaapanis, Kashiwa ITF-i W50 turniiriga.

Nii tugeval turniiril pidi Malõgina alustama kvalifikatsioonist, kus ta oli seitsmendana asetatud ja pidas ainult ühe mängu – ta võitis Sakura Hosogi (Jaapan, WTA 413.) 6:2, 2:6, 6:2.

Kuid põhiturniiril ei vedanud Malõgina loosiga, sest ta läks kokku teisena asetatud Priscilla Hon’iga (Austraalia), kes on maailma edetabelis 189. kohal. Hon on juba 2018. aastast saadik regulaarselt TOP200 sisse kuulunud ja tema parim koht on 118. (2019 oktoober). Malõgina mängis tugeva vastasega üsna võrdselt ning kaotas 2 tundi ja 33 minutit kestnud mängu 4:6, 6:4, 5:7.

Teise seti algul päästis Malõgina kahes geimis kokku neli murdepalli ja hoidis ennast mängus, kuni murdis vastase servi seisuks 4:2. Hon sai murde tagasi, kuid kümnendas geimis võitis Malõgina taas tõrjel. Otsustavas setis olid geimid palju lühemad, aga algul õnnestus mõlemal üks murre. Kuid Hon’i murre seisul 5:5 sai otsustavaks.

Vastane lõi koguni 10 ässa, Malõgina ühe, kuid Eesti teise reketi esimese servi protsent oli parem (73 vs 63). Samas jälle võitis Hon esimeselt servilt protsendiliselt rohkem punkte (70 vs 59). Huvitav on veel märkida, et Malõgina servil mängiti 111 ja Hon’i servil 90 punkti, seega toimus peamine heitlus Eesti mängija pallingugeimides. Hon võitis 11st murdepallist 5 ja Malõgina 8st 4.

Kuna paarismängus Malõgina Kashiwa turniiril ei osale, sai ta kiiresti naasta koju, et juba esmaspäeval alustada Leedus Billie Jean King Cupi kohtumisi.