Eesti alustas Billie Jean King Cupi kaotusega Põhja-Makedooniale (lisatud kommentaarid)

Eesti koondis Leedus Billie Jean King Cupil: vasakult treener-kapten Märten Tamla, Ingrid Neel, Elena Malõgina, Kaia Kanepi, Laura Rahnel ja Maileen Nuudi. / Foto: Leedu Tennise Liit

Billie Jean King Cupi Euro/Aafrika tsooni II grupis alustas mängudega Eesti naiskond. Vilniuses oli täna Eesti esimeseks vastaseks Põhja-Makedoonia. Kolmas riik meie alagrupis on Horvaatia. Iga kohtumine koosneb kahest üksikmängust ja ühest paarismängust.

Enne kohtumist oli selge, et ees ootab sugugi mitte lihtne vastane, kuigi Eesti oli kerge favoriidi staatuses. Suur küsimärk oli ka Kaia Kanepi mänguvorm pärast pikka võistluspausi.

Esimesena tuli platsile Elena Malõgina (WTA 397.), kellele astus vastu Magdalena Stoilkovska (1125.). Edetabelikohtade põhjal oli Malõgina selge soosik selles mängus. Ja Malõgina kinnitas ootusi. Ta võitis kahes setis 6:1, 6:3. Eelkõige settide alguses oli rohkem võitlust. Esimene sett algas Malõginale servi kaotusega, ent ta korrigeeris olukorda kohe järgmises geimis, mis kujunes tasavägiseks. Seejärel olid tasavägised vaid seti kaks viimast geimi. Teises setis olid tasavägised esimesed geimid, kuid meie tennisist oli pidevalt ühe või kahegeimilises eduseisus. Vastasel oli veel võimalus kaotusseisu minimiseerida seisul 3:5. Malõgina pareeris murdepalli ja tõi võidupunkti Eestile.

Elena Malõgina, kes oli mitu nädalat Aasias võistelnud, nüüd tagasi Euroopas. “Kuidas enesetunne oli mängida tiimi eest?” Malõgina: “Olen õnnelik, et olen tagasi Euroopas ja saan mängida oma riigi eest. Mängisin täna hea mängu. Tunne on hea, olen valmis järgmiseks matšiks.”

Seejärel tulid platsile Kaia Kanepi (226.) ja Lina Gjorcheska (225.). Seega maailma edetabelis kõrvuti asetsevad tennisistid. Kanepi alustas hästi, asudes tänu esimeses geimis tehtud servimurdele juhtima. Eduseis püsis kuni 5:4-ni, kui Kanepi asus servima setivõidule. Ta jõudiski settpallini (40:30), kuid napp eksimus tõi geimis tasakaalu, mille järel tegi Gjorcheska otsustava servimurde vastu. Avasett läks kiiresse lõppmängu, mille võitis juba vastane 7:4.

Teises setis hoiti pallingut seisuni 2:2. Järgmisena loovutas Kanepi oma pallingu, mis siiski ei saanud veel saatuslikuks, sest tal õnnestus viigistada seis 4:4-le. Paraku just siis kaotas ta teistkordselt setis servigeimi ja sellega oli mäng otsustatud, sest viimase geimi võitis vastane kindlalt ja mängu 7:6, 6:4. Väga tasavägine ja võrdsete vastaste mäng, kus pikema õlekõrre tõmbas Gjorcheska, kuigi Kanepi esitas igati korraliku partii. Arvestades võistluspausi oli Kaia ise oma mänguga igati rahul.

Kanepi mägujärgne kommentaar: “Hetkel tunnen end normaalselt. Hullu väsimust ei tunne peale tänast kahte mängu. Üksikmängus ei osanud ma mitte midagi oodata, pärast seda pikka pausi võistlustest. Ei olnud kõige hullem mäng. Ma ootasin, et võib hullem olla. Paarismängu osas tundus mulle, et oli päris hea mäng, aga kuna on otsustav punkt seisul 40:40, siis vastastel oli palju õnne sellega.”

Seega otsustas kogu kohtumise saatuse paarismäng. Eesti pani välja paari Kanepi ja Ingrid Neel, Põhja-Makedoonia Gjorcheska ja Stoilkovska. Selles mängus said paljuski määravaks seisul 40:40 mängitavad otsustavad punktid. Esimene neist mängiti avaseti neljandas geimis Eesti servil, aga samas tuleb tunnistada, et 40:40 seis tekkis kahe topeltvea tõttu. Nii jäi Eesti murdega taha, kuid meie kaotusseisul 3:4 võitsid vastased järjest otsustava punkti nii enda kui Eesti servil.

Teises setis läksid vastased ette 4:0, kusjuures kolm geimi võideti otsustava punktiga. Pärast seda sai Eesti veel ühe murde tagasi seisuks 2:4, aga vastased võitsid kaks viimast geimi, Makedoonia paar võitis 6:3, 6:2, aga kui eeldada, et kuuest otsustavast punktist suutnuks Eesti võita pooled, olnuks seis selle asemel 5:4, 4:4 ehk kumbki sett poleks otsustatud.

Tiimi kapten Märten Tamla: “Täna esimeses mängus oli Elena suhteliselt kindlalt parem oma vastasest, mida oli rankingu põhjal ka oodata. Ta tegi oma töö korralikult ära, mängis nii nagu vaja, suutis end paaril tähtsal momendil esimese ja teise seti alguses kokku võtta. Kaial oli väga raske mäng. Selle kohta, et ta polnud tükk aega võistelnud, mängis Kaia korralikult. Esimeses setis oli tal ka settpall seisul 5:4, kahjuks lõi ründelöögi lõi napilt auti ja sealt edasi mängis vastane õnnestunult. Julgen öelda, et vastane mängis väga hea mängu. Oli kõrgetasemeline mäng. Paarismängus olime favoriidid, kuid kaotasime kõik geimide otsustavad punktid. Neist kahel oli täielik ebaõnn ja vastased ületasid ennast. Mulje oli, et oleme paremad, ent pidime kaotuse vastu võtma. Kahjuks selline sport on…”

Kuna Horvaatia kohtub enne esimese mängu kaotajaga, siis selleks on Eesti ja matš peetakse teisipäeval.