Eesti kaotas Billie Jean King Cupil Horvaatiale (täiendatud: Eesti jätkab 7.-9. kohale)

Elena Malõgina mängimas Vilniuses. / Foto: Leedu Tennise Liit

Eesti kaotas täna Vilniuses Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril Horvaatiale ja sellega lõpetas alagrupi kolmanda kohaga. Võitja saatus sai selgeks pärast üksikmänge ja seisul 0:2 paarismäng enam seda ei mõjuta.

Esimeses mängus võis eeldada, et Lea Boškovic (WTA 214.) on favoriit mängus Elena Malõginaga (370.). Malõgina alustas küll hästi ja tegi esimeses geimis servimurde, aga kaotas siis neli geimi järjest ja seisul 1:4 oli ta juba murdega taga ning enam välja ei tulnud. Teises setis sai Malõgina algul loovutatud servigeimi tagasi, aga kaotas siis uuesti pallingul ja oli taas taga 1:4. Seekord küll lõpus Malõgina enam servi ei kaotanud ja ta sai ühe geimi rohkem – lõppseis 2:6, 3:6 – ent olulist tähendust sellel polnud.

Kaia Kanepi (225.) mängus Antonia Ružiciga (210.) oli esimene sett mõnes mõttes sarnane Kanepi eilse kohtumise teise setiga, kus ta ka algul servigeimi kaotas, aga jõudis viigini 4:4. Kuid mõlemal päeval kaotas ta servi uuesti seisul 4:5 ja sellega sai sett läbi.

Teises setis jäi Kanepi taas murdega taha ja jälle viigistas, seekord seisuks 3:3. Seisul 4:5 mängiti eestlanna servil pikk geim, kus ta päästis ka ühe matšpalli, aga suutis geimi võita. Seejärel Kanepi murdis ja 6:5 eduseisul näis olukord roosiline, paraku alustas ta järgmist geimi topeltveaga ja andis servi tagasi. Tie-breakis läks Ružic ette 5:1 ja võitis 7:2. Kokku seega Kanepi kaotus 4:6, 6:7, mis on sarnane tema eilsele tulemusele 6:7, 4:6.

Eesti jätkab mänge teiste alagruppide kolmanda koha naiskondade vastu, kuid need vastased selguvad alles kolmapäeval. Eesti Tennise Liidu peasekretäri Allar Hindi sõnul mängib Eesti reedel ja laupäeval olenemata, kes vastu tulevad. Kohtumised selgitavad turniiri 7.-9. koha.