fbpx
Close

Homme algavad Vilniuses Eesti naiskonna Billie Jean King Cupi kohtumised

Kaks Eesti koondislast, kes homme BJK Cupi alustavad – Ingrid Neel (vasakul) ja Maileen Nuudi. / Foto: Allar Hint

Billie Jean King Cupi (end Fed Cup) Euro-Aafrika tsooni II grupi kohtumised peetakse 8.–13. aprillil Vilniuses  SEB Arena kõvakattega väljakutel. Eesti koondisesse kuuluvad seekord Kaia Kanepi, Elena Malõgina, Maileen Nuudi, Ingrid Neel, Laura Rahnel ja kapten Märten Tamla.

Lisaks Eestile osalevad turniiril Bosnia-Hertsogoviina, Egiptuse, Gruusia, Horvaatia, Iisraeli, Kosovo, Maroko, Malta, Leedu ja Põhja-Makedoonia koondised – kokku 11 võistkonda.
Võistluse favoriidiks võib pidada Horvaatiat, kelle tiimi kuuluvad esisaja mängijad Donna Vekic (WTA 37.) ja Petra Martic (WTA 59.).  Veel on esisaja mängija Mayar Sherifi (WTA 71.) näol Egiptuse võistkonnas.

Loosiga sattus aga Eesti alagruppi just Horvaatia ja lisaks Põhja-Makedoonia.

Eesti koondise kapten Märten Tamla kommenteeris loositulemusi järgmiselt: „Loosiga meil paraku ei vedanud, kuna sattusime tugeva Horvaatiaga ühte alagruppi. Põhja-Makedooniaga tuleb samuti ilmselt raske mäng. Positiivne on aga see, et saime loosiga kolmesesse alagruppi, mis garanteerib ühe puhkepäeva ja gruppi püsima jäämise. Esmaspäeval mängime Makedooniaga. Kui selle kohtumise võidame, siis on kolmapäeval vastaseks Horvaatia. Kui esmaspäeval kaotame, siis on mäng Horvaatiaga teisipäeval“.

scroll to top