Eesti naiskond kindlustas võidu Kosovo üle

Eesti koondis Leedus Billie Jean King Cupil: vasakult treener-kapten Märten Tamla, Ingrid Neel, Elena Malõgina, Kaia Kanepi, Laura Rahnel ja Maileen Nuudi. / Foto: Leedu Tennise Liit

Eesti naiskond jätkas täna Vilniuses Billie Jean King Cupil mänge 7.-9. koha turniiril ja asus Kosovo vastu pärast üksikmänge 2:0 juhtima, millega üldvõit tagati.

Teiste numbrite mängus alistas Elena Malõgina Aja Broqi koguni 6:0, 6:0, aga Kaia Kanepil tuli veidi rohkem pingutada vastaste esireketi Arlinda Rushiti (WTA 859.) vastu. Pärast teise seti kaotamist võttis Kanepi end kätte otsustava seti seisul 2:3, kui võitis neli geimi järjest. Lihtsad geimid need polnud, näiteks eelviimane geim Kanepi servil kestis 12 punkti ja vastasel oli ka murdepall. Kokkuvõttes Kanepi võitis 6:2, 3:6, 6:3.

Võiks öelda, et Kanepi kasuks kallutas vaekausi teine serv, kus ta võitis 53 ja vastane 34% punktidest. Pealegi tegi Kanepi ainult 2, aga vastane 9 topeltviga.

Paarismängus said Ingrid Neel ja Laura Rahnel kiiresti hakkama Broqi ja Adriana Lekaj’ga ning võitsid Kosova paari 6:1, 6:0. 7. koha saatuse otsustab nüüd homne kohtumine Bosnia ja Hertsegoviinaga.