fbpx
Close

Viis servigeimi loovutanud Kristjan Tamm jäi uusmeremaalasele alla

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamme ITF-i M15 turniiri Monastiris sai kahjuks kiire lõpu, kui eestlane jäi avaringis 4:6, 4:6 alla Corban Crowtherile (Uus-Meremaa, ATP 947.).

Tegemist oli revanšiga, sest eelmisel nädalal samuti Monastiris oli Tamm Crowtherit võitnud 6:2, 6:4. Crowther mängib Vahemere ääres juba kaheksandat nädalat järjest, algul osales ta Heraklioni M15 turniiridel, aga aprillis neli nädalat Monastiris. Erilist edu pole 21-aastane uusmeremaalane saavutanud, aga siiski on tema praegune 947. koht karjääri kõrgeim.

Murdeid oli tänases mängus palju ja Tamm kaotas koguni pooled servigeimid ehk viis kümnest. Kuid tal õnnestus kolm korda murda ka vastase palling. Esimeses setis jäi Tamm kahe murdega taha, jõudis siis seisuni 3:4, aga kaks viimast servigeimi mängis Crowther kindlalt ja võitis mõlemad nulliga. Teises setis läks Crowther kaks korda murdega ette ja Tamm kohe viigistas. Kui aga vastane murdis kolmandat korda seisuks 4:3, siis jällegi sellelt seisult ta lõpetas seti kindlalt, kaotades kahes servigeimis kokku ainult ühe punkti.

Liivaväljakule tüüpiliselt löödi ässasid vähe (ainult uusmeremaalane ühe), aga esimest servi sisse kindlalt (Tamm 80 ja Crowther 71%). Kuid Tamm sai esimeselt pallingult ainult 49, ent vastane 68% punktidest ja sealt vahe tuligi. Crowther võitis isegi 16 punkti rohkem (67:51), mis neljageimilise edu juures on üsna suur vahe.

Paarismängus Tamm ei osalenud.

scroll to top