fbpx
Close

Eesti sai Billie Jean King Cupi turniiril võiduga seitsmenda koha

Elena Malõgina tõi täna kaks võitu. / Foto: Leedu Tennise Liit

Eesti naiskond alistas Vilniuses Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril Bosnia ja Hertsegoviina 2:1 ning lõpetas seitsmendana.

Mängu tähtsus suur ei olnud, aga üks koht kõrgemal lõpetada võib tähendada paremat asetust järgmiseks hooajaks. Eesti ei pannud täna välja Kaia Kanepit, kuid tuli välja, et ka Bosnia esireketi Dea Herdzelase (WTA 530.) seisund polnud kõige parem, sest Elena Malõgina teenis tema vastu eduseisul 4:1 loobumisvõidu.

Enne seda mängis Laura Rahnel karjääri esimese üksikmängu koondise eest, sest mullu Portugalis oli ta osalenud ainult paarismängus. Rahnel kaotas Suana Tucakovicile (WTA 845.) 4:6, 4:6. Teises setis suutis Rahnel 2:5 seisult tagasi murda, aga seisul 4:5 kaotas ikkagi oma pallingu. Statistika näitab, et määrasid otse servilt saadud punktid. Rahnel võitis ainult kaheksa punkti vähem, aga serviga andis ära 14 punkti (ässad 0-5 ja topeltvead 10-1).

Kuid paarismängus ei olnud Malõginal ja Ingrid Neelil probleeme, sest Laura Radakovic ja Anita Wagner võideti 6:2, 6:3.

Vilniuse turniiri võitis Horvaatia, kes hetkel juhib Leedu vastu 2:0, seega on esikoht kindlustatud. Leedu tuli teiseks ja Egiptus kolmandaks. Kuna 4.-6. koha turniiri võitis Põhja-Makedoonia, saame kindlalt öelda, et Eestile sattus väga kehv loos, sest meie vastased jäid kaotuseta, välja arvatud, et omavahelises mängus alistas Horvaatia Makedoonia. Usun, et ülejäänud gruppides tulnuks Eesti vähemalt teiseks.

scroll to top