fbpx
Close

Mis nüüd juhtus? Maailma esireket loobus Cori Gauffi vastu eduseisust

Cori Gauff Roomas. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) juhtis Rooma turniiri veerandfinaalis 17-aastase ameeriklanna Cori Gauffi vastu 6:4, 2:1, kui ta ootamatult loobus ja taganttulijale võidu andis.

Vahel on nii, et juhid, aga siis kaotad paar geimi järjest ja loobud – sellest võib mõista, et midagi juhtus, näiteks nii läks rumeenlanna Simona Halepiga, kes samuti Roomas 6:1, 3:3 seisult loobus. Nüüd aga võitis Barty ise teise seti kolmanda geimi ja asus 2:1 juhtima, kuid enam ei jätkanud.

BBC Sport teatas paarkümmend minutit pärast kohtumise lõppu, et Barty loobus käsivarre vigastuse tõttu. Austraallanna käsi oli randmest peaaegu õlani kinni teibitud, kuigi mitte kohtumise algusest peale, vaid pärast arstipausi. Teibitud oli ka Barty vasaku jala reielihas.

“Mängu kestel läks hullemaks,” kommenteeris Barty käsivarrevalu. “Kõige rohkem vihkan seda, kui ma ei saa tennisematši lõpetada. Seepärast oli mul raske otsust teha. Aga valu läks nii tugevaks, et pidasin vajalikuks kuulata oma keha ja teha otsus selle arvestusega, et kahe nädala pärast tuleb mängida suure slämmi turniiril.”

Viimati loobus Barty juba alanud mängu käigus 2018. aastal Strasbourgi turniiril, “Käsivarrevigastus sai alguse juba 15-16-aastaselt. Olen pidanud sellega toime tulema terve karjääri vältel. Vahel tuleb jälle selline hetk, kus valu tugevneb,” lisas Barty. “Arvan, et ka ilmastikutingimused polnud täna soodsad (Roomas oli jahe ja niiske – toim). Aga olen kindel, et suudame vigastust vajalikul kombel ravida.”

Ühtlasi kerkib Gauff tänu reedesele võidule maailma edetabelis 29ndaks (või veel kõrgemale, kui jätkab Roomas võidukalt) ja selle tulemusena on Anett Kontaveidi järgmise nädala WTA ranking 31.

scroll to top