Coco Gauff võitis ligi neljatunnilise mängu

Cori Gauff jõudis WTA finaalturniiril nelja parema hulka. / Foto: Reuters/Scanpix

Coco Gauff (USA, 3) pääses WTA finaalturniiril Cancunis Chetumali alagrupist teisena edasi, kui alistas Marketa Vondroušova (Tšehhi, 7) 5:7, 7:6, 6:3.

Vihm lõppes Cancunis üsna kiiresti ära ja mängud lõpetati enne keskööd kohaliku aja järgi. Seda vaatamata faktile, et Gauff ja Vondroušova mängisid 3 tundi ja 45 minutit, kusjuures kaks esimest setti kestsid 3 tundi ja 8 minutit.

Murdeid oli neis kahes setis väga palju, kokku 24st servigeimis 13 lõppesid tõrjuja võiduga. Oli ka selliseid geime, kus servija kaotas nulliga. Gauff jäi avasetis kurjakuulutavalt 0:3 taha, kusjuures ta võitis neis geimides ainult ühe punkti. Kuid järgmises geimis murdis Gauff ise Vondroušova servi nulliga ja peatselt viigistas 3:3. Esimest korda ette pääses Gauff seisuks 5:4, aga Vondroušova võitis ka lõpus kolm geimi järjest ja sellega seti.

Teises setis oli Gauff 4:1 ees, aga seejärel 5:6 taga ja Vondroušova servimas. Aga nagu öeldud, ei olnud selles mängus üldse tähtis, kumb servib, ja ka sellel seisul Gauff viigistas. Tie-break’i võitis ameeriklanna pärast 6:2 edu 7:4. Alles otsustav sett oli nii-öelda tavaline – Gauff tegi kaks murret ja võitis 6:3, ise ta oma servi enam ei loovutanud.

Gauff võitis äralöögid 31:25, aga lihtvigu tegi rohkem (38:25). Esimese pallingu punkte võitis Gauff rohkem (66 vs 54%), kuid teisel servil jäi alla (33 vs 49%). Kuna ameeriklanna edu punktidega oli vaid 104:101, siis tuligi suhteline võrdsus statistilistes näitajates. Murdepalle realiseeris eriti hästi Gauff – 11st 8. Kuid ka Vondroušova 13st 7 oli hea näitaja.

“Pidin kogu löögivõimsuse mängu panema,” ütles Gauff. “Ta (Vondroušova – toim.) on väga keeruline vastane. Kui sa mängid tema tempos ja lased end jooksutada, läheb raskeks.” Gauff lisas, et tugev tuul segas samuti agressiivselt mängimast. “Olen rõõmus, et suutsin oma mängustiili kohandada ilmale ega läinud vigadest liialt närvi.”

Ameeriklannal oli siiski võimalus veel grupis kolmandaks jääda, kui Ons Jabeur (6) võitnuks kahes setis Iga Swiateki (Poola, 2). Sellest ei olnud aga juttugi, sest poolatar tuli vastasega kiiresti toime – ta alistas Jabeuri 6:1, 6:2.

Nüüd kohtuvad laupäevastes poolfinaalides Swiatek – Arina Sabalenka (1) ja ameeriklannad omavahel ehk Jessica Pegula (5) – Gauff.