fbpx
Close

Jessica Pegula pääses Cancunis finaali

Jessica Pegula pärast poolfinaali võitmist. / Foto: Reuters/Scanpix

Vihma tõttu on Cancunis WTA finaalturniiri kava niivõrd palju graafikust taga, et kui täna tulnuks võistlus kahe finaaliga lõpetada, pole paarismängus veel selgunudki alagrupist viimane edasipääseja. Nüüd on juba otsustatud, et finaalid mängitakse esmaspäeval.

Üksikmängus on jõutud kaugemale ja esimene finalist möödunud ööl selgus. Selleks on Jessica Pegula (USA, 5), kes alistas ootamatult kindlalt kaasmaalanna Coco Gauffi (3) 6:2, 6:1. Mäng oli võrdne seisuni 2:2, kui Gauff murdis servi tagasi. Pärast seda sai aga noorem ameeriklanna ainult ühe geimi. Äralöögid võitis Pegula 10:9, aga ta tegi vastasest palju vähem lihtvigu (10:22). Esimese servi punktides oli aga kahekordne vahe – Pegula võitis 78 ja Gauff 39% punktidest.

Pegula oli väga õnnelik, et tal õnnestus sel aastal hooaja lõpul end kokku võtta. “Suutsin vaimselt kõik varasema unustada. Ei olnud lõpus lahkuda eelmisel aastal finaalturniirilt kuue kaotusega (Pegula ja Gauff kaotasid koos ka kõik kolm paarismängu – toim.). Praegu tunnen ennast finaali eel enesekindlalt, kuid ma ei loe ennast favoriidiks. Need kaks mängijat, kes teises poolfinaalis kohtuvad, on minust edetabelis kõrgemal,” rääkis Pegula.

“Ta mängis tuulega väga hästi, aga mina mitte,” ütles Gauff. “Kuid meil mõlemal olid samad tingimused, ta sai nendega lihtsalt paremini hakkama.” Kui mõni lugeja nüüd arvab, et vihm ja tuul tähendavad ka jahedat ilma, siis see pole õige – Cancunis on päeval 28 ja veel õhtulgi 25 kraadi sooja.

Teine poolfinaal, mida Pegula juba mainis, jäi pooleli Iga Swiateki (Poola, 2) 2:1 eduseisul Arina Sabalenka (1) vastu. Kuna servimas on Sabalenka, võib seisu lugeda võrdseks. See kohtumine täna lõpetatakse (vihma alates keskpäevast enam ei lubata), aga tingimuste võrdsuse eesmärgil ei pea selle matši võitja enam teist kohtumist täna pidama, vaid finaal on esmaspäeval.

Kuid olenemata, kes tuleb Pegulale täna vastu, peab ka ameeriklanna väljakule tulema. Koos Gauffiga on nad paarismängu viimases alagrupikohtumises 6:3, 1:1 ees Laura Siegemundi (Saksamaa) ja Vera Zvonareva vastu. Kui ameeriklannad võidavad kahes setis, saavad nad “surnud ringiga” edasi, sest kolmel paaril on siis üks võit. Siegemund/Zvonareva saaksid edasi igasuguse võiduga, aga kui Gauff/Pegula võidavad otsustavas tie-break’is hakatakse lugema juba sette kolme paari vahel, sest mängu tulevad ka ühe võiduga Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Tšehhi).

Üllatuslikult oli A-grupis kindel võitja madalaima asetusega (7) paar Gabriela Dabrowski (Kanada)/Erin Routliffe (Uus-Meremaa), kes võitsid kõik kolm mängu kahes setis. Nad olid veel septembri algul kaugel finaalturniirile pääsust, aga teenisid siis 2000 punkti US Openi võitmisega.

Teises alagrupis on mängud lõppenud ning edasi said alagrupi võitjatena Storm Hunter (Austraalia)/Elise Mertens (Belgia, 2) ja teisena Nicole Melichar-Martinez (USA)/Ellen Perez (Austraalia, 8). Seega saanuks üht poolfinaali (Dabrowski/Routliffe vs Melichar-Martinez/Perez) juba mängida, aga seegi jäi vihma tõttu ära. Pühapäeval on paarismängu kavas viimase alagrupimatši lõpetamine, kaks poolfinaali ja finaal.

scroll to top