Jelena Ostapenkol jäi kasutamata kolm matšpalli, kuid ta tõusis Läti esireketiks

– Jelena Ostapenko | Foto: ETL/Karl Toomsoo

2017. aastal Pariisis suure slämmi turniiri võitmisega maailmaklassi kerkinud Läti tennisist Jelena Ostapenko on viimased kolm hooaega vaevelnud heade tulemuste põuas, aga tal olnuks võimalus viga parandada Rooma WTA 1000 turniiri poolfinaali jõudmisega.

Paraku Ostapenko siiski nii kaugele ei jõudnud, sest kaotas kolmest matšpallist hoolimata Karolina Pliškovale (Tšehhi, 9) 6:4, 5:7, 6:7. Ostapenko on tihti olnud hädas teise serviga, kuid Pliškova patustas seekord isegi rohkem, kui tegi 13 topeltviga lätlanna kuue vastu. Samas lõi tšehhitar 9 ässa, Ostapenko ainult kaks. Kuid ilmselt just vastase topeltvigade tõttu olid teiselt servilt saavutatud punktid ainus näitaja, millega Ostapenko jäi peale – vastavalt 42 ja 40%. Esimeselt servilt võitis Pliškova 66 ja Ostapenko 59% punktidest.

Ostapenko alustas mängu võimsalt, juhtides 4:0, aga sellest seisust alates hakkas vastane murretega järele jõudma. Siiski suutis Ostapenko veel seisult 4:4 esimese seti võita, aga teises tal võimalusi ei tekkinud, sest Pliškova juhtis murdega nii seisul 5:4 kui ka 6:5 ja teisel korral suutis pallingu seti võiduks realiseerida. Otsustavas setis oli Pliškova kahel korral murdega ees, kuid Ostapenko viigistas ja seisul 5:4 läks Pliškova pallingul ette 40:15. Hiljem jäi üks matšpall veel realiseerimata. Tie-break’i võitis tšehhitar juba veenvalt 7:1. Kui Pliškova jõuab finaali, möödub ta maailma edetabelis Serena Williamsist ja tõuseb kaheksandaks.

Ostapenko aga möödus edetabelis Anastasiha Sevastovast ja järgmise nädala 41. edetabelikohaga saab temast Läti esireket. Lõunanaabri parima nimetust on need kaks tennisisti omavahel vahetanud mitmeid kordi, kuid vähemalt 2019. aasta kevadeni oli üks neist alati Baltimaade esireket. Nüüd on aga selleks juba kaks aastat Anett Kontaveit.

Tõenäoliselt Pliškova finaali jõuabki, sest poolfinaalis on tema vastane Petra Martic (Horvaatia), kes ka pikka aega alavormis püsinud. Martic ei ole suutnud enam korrata oma 2019. aasta edukat hooaega, kui ta Prantsusmaa lahtistel jõudis veerandfinaali (võiduga Kaia Kanepi üle!) ja kahel slämmiturniiril 1/8 finaali. Tänases veerandfinaalis alistas Martic Jessica Pegula (USA) 7:5, 6:4.

Martic põhjendas oma edu sellega, et palkas äsja treeneriks 2010. aasta Prantsusmaa lahtiste tšempioni Francesca Schiavone. Alates 2019. aastast polnud Martic WTA 1000 turniiridel isegi veerandfinaali jõudnud, rääkimata poolfinaalist. “Kutsusin ta appi ning ta oli väga õnnelik väljakutse üle minuga töötada,” rääkis Martic uuest treenerist. “Alustasime koostööd vahetult enne saviliiva hooaja algust. Esialgu on meil prooviperiood, kuid usun, et jätkame kauem aega.”