Swiatek alistas Gauffi ja on sisuliselt poolfinaalis

Iga Swiatek Cancunis. / Foto: EPA/Scanpix

WTA finaalturniiril Cancunis näitas maailma teine reket Iga Swiatek (Poola) klassi ja alistas Coco Gauffi (USA, 3) 6:0, 7:5.

Kuigi Gauff on alates augustist olnud paremas hoos kui Swiatek, ei olnud tulemus üllatav, sest poolatar alistas 19-aastase ameeriklanna juba üheksandat korda kahes setis. Vaid korra, tänavu augustis Cincinnati turniiri poolfinaalis, on Gauff Swiatekit kolmes setis võitnud. Just sel ajal oli Gauffil käsil pikk võiduseeria, mis lõppes US Openi tiitliga.

Teises setis oli Gauffil siiski võimalusi. Ta murdis esimesena Swiateki pallingu ja juhtis 3:1. Pärast viiki 4:4 murdis Gauff uuesti, aga seti võidule servides kaotas geimi ja siis veel kaks otsa. Viimases kolmes geimis teenis Gauff ainult kaks punkti.

Mängu kvaliteet polnud kahjuks kõrge, sest lihtvigu tehti palju rohkem kui äralööke. Isegi Swiatek jäi suurde miinusesse – 11 äralööki ja 22 lihtviga. Gauff tegi ainult 6 äralööki ja 31 lihtviga. Esimeses setis eksis Swiatek ainult kaks korda, aga teises 20 korda. Midagi head ei ole ka servi statistikas, välja arvatud Swiateki esimese servi õnnestumisprotsent 73.

“Teises setis läks mäng pingelisemaks. Mul on hea meel, et suutsin lõpuni keskenduda. Mul oli palju šansse servimurret tagasi võita ja ma kuidagi tundsin, et lõpuks kasutan need ikkagi ära,” rääkis Swiatek.

Ka võitja nõustus, et mäng ei olnud paremate killast. “Taseme poolest ei olnud matš stabiilne,” ütles Swiatek. “Kõige olulisem oli kohaneda sellega, mis hakkas teises setis juhtuma. See võttis mul päris kaua aega. Võti oli selles, et ei tohtinud mõelda seisule, vaid oma mänguplaanile.”

Võistlusõhtu teises kohtumises alistas Ons Jabeur (Tuneesia, 6) Marketa Vondroušova (Tšehhi, 7) 6:4, 6:3. Selle tulemuse tõttu ei ole Swiateki edasipääs veel 100% kindel. Kuid 99% on see küll kindel, sest kui arvutus peab paika, saab poolatar Chetumali alagrupis kolmandaks langeda vaid juhul, kui ta Jabeuri vastu ei võida rohkem kui kaks või kolm (pole kindel, kumb number on õige) geimi. Samas peab Gauff alistama kahes setis Vondroušova, kuid see on pigem tõenäoline. Ent tundub võimatu, et Swiatek võiks Jabeurile kaotada näiteks 1:6, 1:6.