fbpx
Close

Halastamatu Djokovic andis Mannarinole vaid kolm geimi

Novak Djokovic sai täna kerge tööpäeva. / Foto: Reuters/Scanpix

Adrian Mannarino (Prantsusmaa, 20) pisut omapärasest mängustiilist ei olnud kasu, kui vastas on maailma esireket Novak Djokovic (Serbia). Igatahes alustas serblane Australian Openi 1/8 finaali 13 geimivõiduga järjest ja lõpuks alistas vastase 6:0, 6:0, 6:3.

Statistikast pole sellises mängus mõtet eriti rääkidagi, kuid torkas siiski silma, et Djokovic lõi koguni 17 ässa, kui ta eelmises ringis kümne geimi (ja viie servigeimi) võrra pikemas mängus lõi argentiinlasele Tomas Etcheverryle ainult 10 ässa.

Ühepoolselt on seni kulgenud ka tänased naiste üksikmängu kaheksandikfinaalid. Pärast Iga Swiateki (Poola, 1) väljakukkumist peafavoriidiks kerkinud tiitlikaitsja Arina Sabalenka pidi Amanda Anisimova (USA) vastu mängima mõned pikad geimid, aga sisulist lootust vene päritolu ameeriklannal ei tekkinud. Sabalenka võitis 6:3, 6:2 ja paistis silma sellega, et tegi ainult ühe topeltvea ja kokku 16 lihtviga. Kuna mängiti 17 geimi, oli Sabalenka lihtvigade arv vägagi väike, sest halvematel aegadel on ta ühe geimi kohta teinud 1,5 kuni 2 lihtviga, aga vahel isegi sellise statistikaga mänge võitnud.

Teised mängud olid veel ühepoolsemad, kuid neis oli ka Coco Gauffil (USA, 4) ja Marta Kostjukil (Ukraina) suhteliselt lihtsamad vastased. Gauff alistas Magdalena Frechi (Poola) 6:1, 6:2 ja Kostjuk Maria Timofejeva 6:2, 6:1.

Tõenäoliselt tulevad need mängud, mis Eesti aja järgi hommikul peetakse, põnevamad. Teeme neist kokkuvõtte pärast viimase matši lõppu.

scroll to top