fbpx
Close

MINU LUGU | Kuueaastane Sofia Kenin: kui olen trennist väsinud, siis mängin edasi

Kui Sofia Kenin andis intervjuu WTA sarja “Minu lugu” tarvis, oli ta võitnud vaid ühe WTA turniiri ja vaevu mahtus maailma edetabelis 40 parema sekka.

Lugu lõpeb sellega, et Sonya (just nii teda lähedased inimesed kutsuvad) nimetab oma järgmise eesmärgi, mis on suure slämmi turniiri võitmine. Ei läinud aastatki, et see eesmärk saaks teoks.

Kenini karjääri üks pöördepunkt oli 2017. aasta US Open. Enne seda kaalus Sonya, kas minna õppima ülikooli või hakata profiks. Kui ta jõudis US Openil 32 parema sekka ja kaotas seal ühele oma iidolile Maria Šarapovale, oli otsus tehtud: nüüd võib siirduda täiega profitennisesse.

Loos räägivad Sonyast tema vanemad ja parim sõbranna Sasha Morozova, kes on nagu Keningi USA-s elav vene rahvusest neiu, kuid kümneminutilise video parim osa on siiski see, kuidas 6-aastane tüdruk andis Florida laste turniiril oma esimese intervjuu. Asjalikult lükkab ta isa käe eemale, et too ei sätiks enam tema juukseid ja võtab väga tõsiselt intervjuud, kus ta kohe ütleb, et eesmärk on saada kunagi maailma parimaks.

Väike tüdruk hämmastab küsijat sellega, et usub suutvat vastu võtta oma lemmikmängija Andy Roddicki servi. “Tuleb lihtsalt tõrjeks varakult valmis olla,” räägib kuueaastane, kuidas ta saab Roddicki servi kätte. Lõpuks kurdab Sonya, et iga päev kolm tundi treenimist väsitab teda küll. “Mida sa teed, kui oled väsinud?” küsib reporter. “Proovin edasi mängida,” vastab tüdruk ja nii ta ongi mänginud tänaseni, kuni on jõudnud tippu. Esireketiks siiski veel mitte, aga see aeg võib peatselt tulla.

scroll to top