fbpx
Close

Esikümne esimene ohver: Coco Gauff kaotas Sofia Keninile

Sofia Kenin pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Maailma esikümne mängijaist langes esmaspäeval esimesena välja Coco Gauff (USA, 7), kes kaotas maailma edetabelis 128. kohal asuvale kaasmaalannale Sofia Keninile 4:6, 6:4, 2:6.

Edetabelikohti vaadates oleks tegu justkui suurüllatusega, aga me kõik teame, milleks on Kenin võimeline siis, kui ta on parimas vormis. Võitma suurt slämmi ja pääsema teisel finaali, nagu juhtus 2020. aastal. Kuid alates 2021. aastast läks lahti Kenini allakäik. Sel hooajal on Moskvas sündinud ameeriklanna sügavaimast august välja roninud ja nüüd jooksvas edetabelis juba esisajasse pääsenud. Aga koht võib veel paraneda, sest järgmised vastased pole Keninil ilmselt nii tugevad kui Gauff.

Mäng oli kõrgetasemeline, mida näitab ka äralöökide/lihtvigade vahekord, mis Keninil oli 22/18 ja Gauffil 33/33. Miinuses polnud seega kumbki. Mõneti on äralöökide arv isegi petlik, sest mänguliselt tundus Kenin isegi aktiivsem pool. Aga Gauff noppis palju punkte vasturünnakutega.

Meeste üksikmängus leidis aset sarnane tulemus, kui Felix Auger-Aliassime (Kanada, 11) kaotas maailma 119. reketile Michael Mmoh’ile (USA) 6:7, 7:6, 6:7, 4:6. Erinevus on selles, et Auger-Aliassime on viimasel ajal kehvasti mänginud ja esikümnest välja langenud, aga samas on Mmoh enam-vähem nii tugev, nagu ta edetabelinumber näitab, seega on üllatus pigem suurem. Muide, Mmoh ei oleks pidanud üldse põhiturniiril mängimagi, sest ta kaotas kvalifikatsiooni otsustavas ringis prantslasele Laurent Lokolile, kes esmaspäeval sai neljas setis lüüa Casper Ruudilt (Norra, 4). Kuna aga Filip Krajinovic (Serbia) loobus, sai Mmoh õnneliku kaotajana (lucky loser) tema koha endale.

scroll to top