fbpx
Close

Maailma teine ja kolmas reket langesid Roomas välja

Lisaks heale mängule lõi Taylor Townsend laineid ka kostüümiga, mis rohkem meenutas maadleja kui tennisisti riietust. / Foto: Reuters/Scanpix

Rooma WTA Masters 1000 turniiril langesid juba esimeses kohtumises välja Arina Sabalenka (2) ja Jessica Pegula (USA, 3).

Tegelikult mängiti neljapäeval teise ringi kohtumisi, kuid asetatute jaoks olid need esimesed mängud. Võib pooleldi naljatades öelda, et tippude alistajateks olid nö “reliktid” ehk mängijad, kellest kaua midagi kuulda polnud. Sabalenka kaotas küll saavutuste poolest kuulsale mängijale, kes on võitnud Australian Openi ja mänginud Prantsusmaa lahtiste finaalis (mõlemad 2020), aga vahepeal langenud edetabelis lausa 426. kohale ja praegu asus 134. kohal. Võib-olla nende andmete põhjal saab Tennisneti lugeja aru, et tegemist on Moskvas sündinud ameeriklanna Sofia Keniniga.

Kuid Kenin oli neljapäeval pea sama heas vormis kui aastal 2020. Sabalenka rünnakutele vastas ta ise teravalt ega jäänud tagajoonel millegi poolest alla. Kenini 7:6, 6:2 võidumängus tegi ta küll napilt vähem äralööke kui Sabalenka (22:23), aga lihtvead (Kenin 20, Sabalenka 32) kallutasid vaekausi ameeriklanna kasuks. “Et seda mängu võita, pidin mängima oma parimat tennist, Arvan, et nii serv kui ka tõrje tulid väga hästi välja,” ütles Kenin, kes murdis Sabalenka servi neljal korral, aga ise loovutas pallingugeimi kahel korral.

Pegula võitjaks oli kaasmaalanna Taylor Townsend (WTA 168.), kellest on üldse pärast noorteklassi edu (tuli 2012 Austraalia lahtiste juunioride turniiri võitjaks) vähe kuulda – kui, siis ainult paarismängus, kus ta oli mullu US Openi finalist ja on võitnud kolm WTA turniiri. Pika pausi pidas Townsend ka 2021. aastal poja sünni tõttu. Tema kõrgeim ranking üksikmängus on olnud 61. (2018 juuli) ja eelmisest aastast võib tema ainsa saavutusena märkida ITF-i W100 turniiri võitu, mille punktid tal just sel nädalal maha läksid. Aga kui ta Roomas ühe mängu veel võidab, võib ta sama palju punkte tagasi võita.

Townsendi suurim relv on serv ja sellega ei saanud Pegula täna hakkama. Kuid samas oli Townsend tõrjel ka päris tugev, ta tegi esimeses setis seisult 0:2 “kinnise muna”, murdes Pegula servi kolm korda. Townsend lõi 5 ässa ega teinud ühtki topeltviga, lõi esimest servi sisse 69% ja võitis esimeselt pallingult 72% punktidest. Pegulal olid kõik näitajad halvemad, ainult ässade arvuga (4) jäi napilt viigist puudu. Tulemus oli 6:2, 3:6, 6:3.

scroll to top