fbpx
Close

Marat Safin valiti US Openi kõigi aegade tšempioniks

Tänavu naasis Marat Safin suurde tennisesse ATP Cupil Venemaa meeskonna kaptenina. / Foto: EPA/Scanpix

Kui eestlased on tuntud osavõtu poolest erinevatest internetihääletustest, et oma sportlast upitada, siis nüüd tundub, et venelased on selle kombe üle võtnud, sest Marat Safin valiti US Openi meeste üksikmängu kõigi aegade tšempioniks.

US Openi korraldajad moodustasid 32-lise tabeli erinevate aegade võitjatest. Üks ja sama mees võis tabelisse pääseda ka mitmel korral, näiteks Pete Sampras valiti nimistusse 1990. ja 2002. aasta võiduga, Jimmy Connors 1976. ja 1978. aasta võiduga, Roger Federer 2004. ja 2008. aasta võiduga. Nii juhtus, et selles omalaadses virtuaalses võitluses õnnestus Safinil (2000. aasta meister) võita Federeri kaks korda: veerandfinaalis Federer 2004 ja poolfinaalis Federer 2008 vastu.

Finaali pääsesid Safin ja Rafael Nadal oma 2010. aasta esikohaga. Internetihääled jagunesid nii: Safin 60 ja Nadal 40%. Kuna hääletamine toimus Twitteri kaudu, siis said oma lemmikut toetada vaid need inimesed, kel on olemas Twitteri konto.

Tõsi, Safin oli 2000. aastal US Openit võites ka meeldejäävalt võimas, kui ta finaalis (tollal siis tegelikult, mitte virtuaalselt) alistas Samprase 6:4, 6:3, 6:3. Nüüd, koroonaviiruse päevil tehtud virtuaalsel turniiril pääses Sampras nelja parema hulka oma 1990. aasta esikohaga, aga kaotas poolfinaalis Nadalile.

Sel nädalal algas samalaadne “turniir” 32 naiste üksikmängu meistri (taas nii mitmedki mängijad rohkem kui ühe esikohaga tabelis) vahel, esialgu on toimunud vaid esimene ring.

scroll to top