fbpx
Close

Maailma edetabel: Iga Swiatek tõusis neljandaks ja Kaia Kanepi 63ndaks

Kaia Kanepi on tänu 63. edetabelikohale kindlustanud pääsu suure slämmi turniiride põhitabelis. / Foto: Reuters/Scanpix

Suure slämmi turniir on rohkem muutnud seisu WTA edetabeli teises kümnes, kuid teatud tõuse/langusi on aset leidnud ka esikümnes.

Täna poolfinaali jõudnud Iga Swiatek (Poola), kes alustas Australian Openit maailma üheksanda reketina, on nüüd jooksvas edetabelis tõusnud neljandaks. Ta võib mööduda ka kolmandal kohal asuvast Barbora Krejcikovast (Tšehhi), aga seda vaid juhul, kui võidab turniiri.

Viiendast üheksanda kohani on kõik juba kindel ja selles seltskonnas on viimane Anett Kontaveit, kes seega järgmisel nädalal leiab ennast WTA edetabeli 9. positsioonilt. Kui Danielle Collins (USA) jõuaks finaali, kerkiks ta esmakordselt esikümnesse ja tõukaks sealt välja Ons Jabeuri (Tuneesia). Kuid Collins on juba jooksva rankingu 14ndana kindlustanud karjääri kõrgeima koha, ehkki ta võib veel langeda 15ndaks, kui Madison Keys (USA) võidaks turniiri. Samas on vahed esikümne lõpus üsna suured ja Anetti püsimine TOP10 seas peaks olema veel mõneks kuuks kindel.

Kaia Kanepi on järgmisel nädalal maailma 63. reket ja seda enam miski ei muuda. Kaial on tagatud pääsemine Prantsusmaa lahtiste ja Wimbledoni põhiturniirile, mis on oluline just tema jätkamise osas. Praeguse seisuga peaks ta kõik tänavused suure slämmi turniirid kaasa tegema, kui ei tule muud takistust. Ühtlasi on Kaia 52 kohaga esisaja suurim tõusja. 63. koht aitaks Kaia ka otse Miami ja Indian Wellsi turniiri põhitabelisse, ent pole kindel, kas ta seal osaleb.

Mis puutub langejatesse, siis esikümnes kaotas neli kohta Garbine Muguruza (Hispaania), kes on nüüd seitsmes. Aga suured kukkujad olid muidugi Naomi Osaka (Jaapan) ja Sofia Kenin (USA), kellel läksid maha vastavalt 2021. ja 2020. aasta Australian Openi võidupunktid. Osaka on edetabelis nüüd 85. ja Kenin 95. kohal. Nad langesid vastavalt 71 ja 82 kohta.

scroll to top