fbpx
Close

Maria Sakkari võitis karjääri teise WTA turniiri

Nii tähistas Maria Sakkari suurt ja kauaoodatud võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Nii imelik kui see ka ei tundu, võitis maailma edetabelis kaks aastat järjest esikümnes püsinud Maria Sakkari (Kreeka, 2) täna öösel Guadalajaras alles oma karjääri teise WTA turniiri.

Mis on aga tema jaoks väärtuslik, et see teine tiitel tuli Masters 1000 turniiril. Enne oli Sakkari saanud esikoha ainult Rabati WTA 250 turniiril 2019. aastal.

Enne tänast oli Sakkari kaotanud 8st finaalist 7, nende hulgas kahel korral Anett Kontaveidile – Ostravas (2021) ja Peterburis (2022). Veel rohkem on Sakkarit aga ebaedu saatnud poolfinaalides, mida ta tänaseni oli võitnud üheksa, aga kaotanud üle kahekümne. Eriti kummaline oli Sakkarile 2021. aasta, kui ta kaotas 8 poolfinaali ja võitis ainult ühe, ent teisalt oli see hooaeg talle rõõmustav, sest ta kerkis aasta alguse 25. kohalt kuuendaks.

Tänavune hooaeg oli Sakkarile seni üsna õnnetu eelkõige põhjusel, et kolmel slämmiturniiril järjest (alates Prantsusmaa lahtistest) langes ta välja 1. ringis. Natuke kompenseeris neid kaotusi suhteliselt hea mäng WTA Masters 1000 turniiridel, kus Sakkari jõudis poolfinaali Indian Wellsis ja Madridis. Aga ikkagi enne finaali jõudmist augustikuus Washingtonis kaotas Sakkari ka tänavu viis poolfinaali!

Nüüd tuli siis Guadalajaras lõpuks kõigi kannatuste eest tasu. Seekord oli Sakkaril ka õnne, et finaalis, kus tal seni olid enamasti raskemad vastased, tuli tal kohtuda üllataja Caroline Dolehide’iga (USA, WTA 111.). Omakorda oli Dolehide’il õnne, et enne finaali kohtus ta ainult ühe asetatud mängijaga, kelleks oli ebastabiilsuse poolest tuntud Jekaterina Aleksandrova (8). Poolfinaalis alistas Dolehide kaasmaalanna Sofia Kenini, kes on sel sügisel tõusuteel. 2020. aasta Australian Openi võitja on mõõnast (2022 juuni kuni oktoober oli ta isegi TOP300 seast väljas!) üle saanud ja homme avaldatavas edetabelis tõuseb 31. kohale, Dolehide aga 42. kohale (+69 kohta).

Finaalis oli Sakkaril raskem hetk vaid esimeses setis, kui ta 4:2 eduseisult jäi taha 4:5. Aga siis võitis kreeklanna suhteliselt veenvalt kolm viimast geimi ja teises setis oli ta oma servil üsna kindel, päästa tuli vaid üks murdepall. Finaali tulemus 7:5, 6:3 Sakkari kasuks.

“Olen praegu sõnatu,” ütles Sakkari autasustamisel. “Neli ja pool aastat on möödas sellest, kui võitsin esimese tiitli. Kõigist neist mõtetest, mis selle aja jooksul tekkinud, on mul olnud raske üle saada ja lõpuks olen väga uhke selle üle, mida tegin nüüd. Praegu naudin seda hetke täna ja homme, aga siis tuleb uuesti alustada tööd, sest olen kindel, et tulevikus on veel palju saavutusi ees.”

Samal väljakul, kus Sakkari täna võitis, kaotas ta kaks aastat tagasi novembris WTA finaalturniiri poolfinaalis Kontaveidile, sest otsustavas setis jäi kreeklannal väga palju geim- ja murdepalle kasutamata. Kuid see oli ainult üks paljudest Sakkari õnnetutest kaotusest. Veel valusam oli talle kindlasti sama hooaja Prantsusmaa lahtiste poolfinaali kaotus matšpallidelt Barbora Krejcikovale.

Maailma edetabelis kerkis kreeklanna 9. kohalt kuuendaks, aga järgmist sammu ta nii pea ei astu, sest viies koht (Jelena Rõbakina) on 1305 punkti kaugusel. Praktiliselt võiks Sakkari esiviisikusse kerkida alles järgmise aasta Austraalia lahtistel. Kui Sakkari ei jõua tänavu WTA finaalturniirile (esialgu on ta hooaja jooksvas edetabelis üheksas ehk esimesena joone all), pole tal erilist lootust edetabelis tõusta isegi nii pea.

scroll to top