fbpx
Close

Venemaa tennisestaar Karen Hatšanov jäi meeleldi koju: saan nüüd rohkem pojaga tegeleda

Karen Hatšanovi senine suurim saavutis on Pariisi Mastersi võit 2018. aastal. / Foto: Reuters/Scanpix

ATP edetabelis 15. kohal asuv, kuid Venemaa siserankingus kolmandaks langenud Karen Hatšanov tunnistab, et talle ei tekitanud sunnitud kojujäämine mingit stressi.

“Kui õigesti mäletan, siis viimati olin nii kaua kodus umbes 14-15-aastaselt,” ütles Hatšanov. Ehk siis tema praegust vanust (23) arvestades juhtus see ligi kümme aastat tagasi. “Aga mul on hea meel, et saan nüüd palju aega veeta poja ja kogu perega. Mängida temaga ja näha kasvamist. Treenida üritan vähemalt korra päevas, muul ajal loen raamatuid ja vaatan filme. Tennisest tunnen puudust eelkõige adrenaliini ja võistlusmomendi pärast.”

Üks ajaviitmise võimalus on Hatšanovil ka What’s Appi keskkonda loodud vestlusring, millest saavad osa vaid ATP esisaja mängijad. Sellise suhtluse olemasolust rääkis esimesena Argentiina ajakirjandusele Diego Schwartzman. “See pole saladus, et meil on oma chat. Kuid mis selle sees toimub, seda ma muidugi ei avalda,” ütles Venemaa tennisist.

Venemaal on palju inimesi, kes arvavad, et praegused meetmed koroonaviiruse leviku takistamiseks on liialdatud, aga Hatšanov nende hulka ei kuulu. “Inimesi sureb kogu maailmas, paljud kannatavad, hulk rahvast on kaotanud töö. Kuidas see saab olla jama? Peame ühendama kõik jõud, et võita see viirus,” ütles Hatšanov. “Kui kaos on majanduses, siis ei ela ka tennis praegu parimaid aegu – kõik on omavahel seotud. Sponsoritel on ju samasugune kriis.”

Hatšanovi arvates ei sõltu tagasituleku edukus ainult psühholoogilistest teguritest. “Vaimujõud on oluline, aga on ka teisi faktoreid, näiteks see, kuidas keegi pausi ajal oma vormi hoida suutis. Kui aga tuleb teade, et profituur algab uuesti, jääb arvatavasti kõigil piisavalt aega, et mänguks valmistuda,” arvas Hatšanov.

Venelase sõnul ta veel praegu ei mõtle turniiride võimalikule ümbertõstmisele, näiteks sellele, et koduse Peterburi turniiriga langeb kokku Prantsusmaa lahtiste uus väljakuulutatud ajavahemik. “Kõik püüavad oma turniiri, seda enam suure slämmi jaoks, kohta säilitada. Aga peamine on ikka see, et saaksime sügisel juba mängida ja küll siis ATP ja ITF selgitavad, kuidas kalendrit paika saada,” ütles Hatšanov. Olümpiamängude edasilükkamist aasta võrra pidas venelane aga õigeks otsuseks.

scroll to top