Anett Kontaveit alustas Melbourne’is kindla võiduga

Anett Kontaveit. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit alustas täna varahommikul Australian Openit kindlalt, kui alistas tund ja 16 minutit kestnud mängus maailma 81. reketi Sara Sorribes Tormo (Hispaania) 6:3, 6:2.

Esimene sett ei kulgenud siiski päris “lepase reega” – näiteks seisul 2:2 jäi Anett oma pallingul 0:40 taha. Kuid Eesti esireket võttis ennast kokku, suutis vältida eksimusi, olles samas piisavalt agressiivne. Kuid sellest jäi algul veidi puudu tõrjegeimides, kus vigu tuli liialt palju. Samas näitasid pikemad tagajoonepunktid, millised Anett enamasti võitis, et vastane ei ole tagajoonel kuigi ohtlik.

Seisul 3:2 oli Anett Sorribes Tormo servil taas taga, aga siis sai esimese murdepalli ja realiseeris võimaluse kohe. Igal juhul tänase mängu üks kiiduväärsemaid asjaolusid oligi see, et tähtsamatel punktidel mängis Anett paremini kui näiteks geimide alguses.

Teises setis enam probleeme ei olnud. Anett teenis kahe murdega edu 4:0 ja kuna servigeimid (välja arvatud juba mainitud seisul 2:2) kulgesid täna kindlalt, siis oli mäng otsustatud.

Mängu statistikas on kõige muljetavaldavam Anetti 33:5 paremus äralöökide arvus. Lihtvigu tegi eestlanna 28 ja vastane 15, aga nagu võite isegi arvutada, jäi Anett nende kahe näitaja osas 5 punktiga plussi, aga Sorribes Tormo 10ga miinusesse.

Ka palling õnnestus Kontaveidil tunduvalt paremini: ta lõi 2 ässa ja tegi 2 topeltviga, Sorribes Tormo aga vastavalt 0 ja 5. Esimese servi õnnestumisprotsent oli enam-vähem võrdne – Kontaveit 66 ja Sorribes Tormo 64%, ning ka esimeselt pallingult teenitud punkti võrdsed – 66 ja 65%. Aga suur vahe tuli sisse teiselt servilt, kus Anett teenis 75, kuid vastane 42% punktidest. Murdepallid Anettil 5st 3 ja hispaanlannal 3st 0 ehk siis kõik need, mis tal olid ühes ja samas geimis.

Teistest mängudest kirjutame pikema ülevaate pärast päeva lõppu. Praegu lisame, et teine Eesti päritolu tennisist, rootslanna Rebecca Peterson pääses samuti teise ringi, kui alistas Sorana Cirstea (Rumeenia) 6:4, 6:1.

Ilm oli Melbourne’is täna palav, näiteks Anetti teise seti ajal +34 kraadi. Kuumust pakutakse ka kolmeks järgnevaks päevaks, kuid ilm peaks minema pilvisemaks. Nädala teine pool tuleb jahedam ja reedeks lubatakse isegi vihma.