fbpx
Close

Allar Hint: WTA finaalturniiril ei saa olla head ega halba loosi

Anett Kontaveit harjutamas Guadalajaras. / Foto: AFP/Scanpix

Pärast WTA finaalturniiri alagruppide loosimist Guadalajaras hakkasid kõik tennisesõbrad kohe oletama, kas Anett Kontaveidil vedas või mitte ja pigem kaldutakse esimese arvamuse poole.

Kuigi Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint võib isegi olla sellega nõus, rõhutas ta peamist: “Jagan arvamust nendega, kes ütlesid, et WTA finaalturniiril ei saa olla head ega halba loosi, kui seal mängivad kaheksa parimat. Pole ju suurt vahet, kas sulle tuleb vastu maailma kolmas või neljas.” Kordame üle, et Anetti vastased alagrupis on tšehhitarid Barbora Krejcikova (2. asetus), Pliškova (3) ja Garbine Muguruza (Hispaania, 6.).

Kõiki vastaseid eraldi vaagides ütles Hint: “Muguruza puhul võime rääkida, et Anetti viimane kindel võit tema üle lisas eneseusku, ent samas teab hispaanlanna nüüd, mida Anettilt oodata. Kui aga vaadata vastupidi, et Pliškovale on ta kolm korda kaotanud, ei pruugi see fakt midagi lugeda. Krejcikova puhul ei tea me üldse oodata, milline mäng sealt võib tulla. Kui aga mõelda sellele, et Krejcikova asemel saanuks vastaseks tulla ainult Arina Sabalenka, tuleks sellist loosi pigem hinnata kui 1:0 Anettile.”

Eesti Tennise Liidu juhatuse liikme ja harrastusliigade juhi Toomas Kuuma arvates on ennustamine selle võrra keerulisem, et pole teada, kuidas keegi Guadalajara oludega kohaneb. “Enamik WTA finaalturniiri osalisi on pidanud viimased mängud siseväljakutel ja kindlasti pole seal ka sarnased olud näiteks Prantsusmaa lahtistega,” ütles Kuum.

“Kui aga lähtuda sellest, kes oleks mingis loosipaaris võinud Anettile vastu tulla, siis pigem tuleb loosi lugeda heaks,” jätkas Kuum. “Krejcikova pole hooaja teisel poolel enam olnud nii tugev, aga ta on hea taktik. Mängutempo poolest on Anett kindlasti temast üle, aga küsimus on selles, kumb suudab oma eelistest maksimumi välja pigistada. Muguruza tundub viimase omavahelise mängu põhjal hea variant, aga me ei tea täpselt, kas ta oli selle mängu ajal pisut vigastatud ja milline on tema seis praegu. Pliškova puhul sõltub palju servist, aga ta ei ole hea liikuja. Me ei saa lähtuda, et Anetti seis on Pliškovaga 0:3. Anett teda ei karda. Täpsustan: ta niikuinii ei kardaks Pliškovat, aga pidasin silmas, et ta ei karda 0:3 seisu. Pliškova ja Muguruza on samas Guadalajaras ainsad mängijad, kes varem finaalturniriil osalenud ja sellised kogemused võivad midagi tähendada.”

Tenniseekspert Margus Uba ütles, et kui vaadata puht pragmaatiliselt ja liita kokku asetuste summad, on Anetti grupp kergem. Kuid lähtuda sellest muidugi ei saa. “Kui paneme juurde veel Mehhiko keskmäestiku olud – hõredam õhk ja palavus – on iga mäng selline, et ennustamisel viska kulli või kirja,” jätkas Uba. “Kui mõned kihlveokontorid lugesid Anetti favoriidiks, on see puhtalt tingitud tema viimase aja esitustest. Kuid nelja turniiri võites ei ole ta paljudega, kes mängivad Mehhikos, üldse kohtunudki. WTA finaalturniiril on oma pinged ja võita tahavad kõik.”

Uba lisas, et kui võrrelda, kes mingist loosipaarist Anettile vastaseks tuli, tahavad kõik rõhutada, et Krejcikova on kergem vastane kui Sabalenka. “Ent selline võrdlus võib osutuda petlikuks,” hoiatas Uba.

Treener Harri Neppi ütles lühidalt, et ennustama ta midagi ei hakka, aga hinnanguliselt tundub teine alagrupp tugevam, kui see nelik, kuhu kuulub Anett. “Arvata võib, et Muguruza ei ole parimas vormis ja Pliškovale pole kunagi sobinud aeglane väljak, mis pidavat olema Guadalajaras. Kuid need eeldused ei pruugi ennustamisel midagi tähendada, seda enam, et mängu tulevad ka keskmäestiku olud, mis on üsna tundmatu tegur,” ütles Neppi.

Treener Redt Reimal nõustus Hindi arvamusega, et suurt vahet loosimise tulemustel pole, kuid lisas, et pigem läks Anettil soodsalt. “Peamine küsimus on selles, et Anettile sattusid vastased, kes hooaja teisel poolel ei ole enam head mängu näidanud. Pliškova on neist ainus, kes mänguliselt võib-olla Anettile ei sobi, aga tema vorm on praegu küsitav. Samamoodi ei ole Krejcikova enam sellises hoos nagu suvel. Kuigi Anett ei ole temaga üldse mänginud, tuleb teda lugeda ikkagi soodsamaks vastaseks kui Sabalenkat, kes on olnud Anettile pigem ebamugav,” ütles Reimal.

scroll to top