fbpx
Close

Maailma absoluutse tipu reketite valikusse süvenedes leiab nii mõndagi huvitavat

– Tennisereketid / Foto: Pixabay

Kui tennis alguse sai ja puureketitega mäng aina populaarsemaks muutuma hakkas, ei osanud ilmselt keegi aimata, et kunagi tulevikus reketite valmistamise tehnoloogia nii spetsiifiliseks minna võiks nagu see tänapäeval on. Siinkohal koostasime ülevaate nii WTA kui ATP edetabeli Top 5 mängijate reketitest. Selgus, et enamik profimängijatest mängib tegelikult hoopis mõne teise reketiga kui sellega, mida inimestele reklaamitakse.

Mehed Top 5

Meeste Top 5 koosseisu kuuluvad 1. aprilli seisuga Novak Djokovic, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Roger Federer ja Daniil Medvedev. Kui Nadal ja Thiem on ühe ja sama firma Babolati esindajad, siis teised mängivad kõik eri marki reketitega – Djokovic Headiga, Federer WIlsoniga ja Medvedev Tecnifibrega.

Meeste esisajas on kõige rohkem Wilsoniga mängijaid, keda on 37. Järgneb Head 22 Babolat 19, Yonex 14, Tecnifibre 4, Prince 3 ja ProKennex 1 mängijaga.

#1 Novak Djokovic

Novak Djokovic mängib praegu Head Graphene 360 Speed Pro reketiga, mis on väidetavalt üle värvitud.Tegelikult mängib serblane hoopis Head PT113B reketiga, mis tuli välja selle sajandi alguses. See on puhtalt turunduse pärast – inimesed üle kogu maailma tahavad mängida täpselt sama reketiga, millega nende iidol mängib. Kuna aga reketit, millega Djokovic tegelikult mängib, enam ametlikult ei tehta, müüb Head tema reketi pähe hoopis teist reketit. Seda turundusetrikki kasutatatakse ka enamiku teiste siin artiklis käsitletud mängijate puhul.

– Novak Djokovic / Foto: ImagoSport/Scanpix

Djokovici reketi kaal on 353 grammi. Samas on oluline märkida, et Djokovic kujundab oma reketi kaalu ka jooksvalt ise, lisades raami külge reketiraskuseid. Küll aga on ta pärast hiljutist küünarnukivigastust raskuseid vähendanud. Reketi pea suurus on 612 ruutsentimeetrit. Djokovici keelestuses on kasutatud kahtesid keeli, vertikaalselt Babolat vs Natural Gut 17 (tugevuseks 27-28 kg)  ja horisontaalselt ALU Power 16L (tugevuseks 26-27 kg). Huvitav on ka see, et Djokovici käepideme ümber on alati kahekordne gripp.

Praegu on Tennispro.eu poes HEAD Graphene reketitel kuni -50% soodustus. Lisa ostukorvi sooduskood TENNISNET10 ja saad lisaks veel 10% alla!

Tennispro.eu kampaania, kasuta lisaks sooduskoodi TENNISNET10

#2 Rafael Nadal

Rafael Nadal mängib avalikkuse silmis Babolat Pure Aero reketiga, mis on, nagu Djokovicilgi, üle värvitud. Tegelikult on tema reketiks hoopis 2005. aasta Babolat Aero Pro Drive Original. Ta küll proovis mängida Pure Aeroga, kuid pärast mitut keeruliseks osutunud turniiri ja ebakindlust löökide sooritamisel läks Rafa tagasi Aero Pro Drive Originali juurde.

Nadali reket kaalub keelestatult 340 grammi, aga ka temal on lisaraskused – 12 grammi üleval raami peal ja 5 grammi käepideme juures. Keeltena kasutab hispaanlane Babolat RPM Blast 15L tüüpi. Nadali reketipea on päris suur – 645 ruutsentimeetrit.

Babolat Pure Aero reket ja valik Rafa Nike tooteid Tennispro.eu poes:

Babolat Pure Aero ja Rafa tooted Tennispro lehel

#3 Dominic Thiem

Dominic Thiemi reketiks on Babolat Pure Strike 18×20. Nagu ka paljud teised mängijad, on ka Thiem oma reketit väga palju muutnud, kuigi ei Babolat ega Thiem ise ei ole tehtud muutuseid avaldanud. Küll aga ei ole teada, et sarnaselt Nadalile ja Djokovicile ka Thiem tegelikult hoopis mõne muu reketiga mängiks.

Babolat Pure Strike

Thiemi reket kaalub keelestatult 323 grammi, seega võrreldes eelmiste mängijatega on tema reket suhteliselt kerge. Reketi pea suuruseks 632 ruutsentimeetrit. Nagu Nadal, kasutab ka tema kahte tüüpi keeli – vertikaalselt Babolat vs Touch Blacki ja horisontaalselt Babolat RPM Blasti.

– Dominic Thiem / Foto: AFP/Scanpix

#4 Roger Federer

Roger Federer on üks vähestest profimängijatest, kes ka päriselt mängivat selle reketiga, mida ta reklaamib. Federeri reketit Wilson Pro Staff RF 97 Autographi saab igaüks poest osta.

Siin on üks suurepärane kinkekomplekt tõelisele Federeri fännile: VIP Roger Federer Box

Mitmeid aastaid mängis Federer Wilson Pro Staff 90-ga, millel oli väike, aga efektiivne ‘’sweet spot’’. Pärast ebaõnnestunuid turniire ja vigastusi 2013. aastal otsustas ta aga luua koos Wilsoniga uue ja võimsama reketi, millel on suurem reketipea.

Federeri reket kaalub keelestatult 357 grammi ja ta kasutab samuti lisaraskuseid, mis muudavad tema reketi kaalu lõpuks 366 grammiks. Federeri reketi pea on 625 ruutsentimeetri suurune. Ka tema kasutab kahte erinevat tüüpi keeli – vertikaalselt Luxilon Alu Power Rough ja horisontaalselt Wilson Natural Gut keeli. Olenevalt väljakukattest, niiskusest, kellaajast ja muust ta ka muudab oma keelte tugevust veidi.

– Roger Federer / Foto: AP/Scanpix

#5 Daniil Medvedev

Daniil Medvedev mängib praegu Tecnifibre T-Fight 305 XTC reketiga. On aga allikaid, mis väidavad, et tegelikult mängib ta hoopis Tecnifibre Dynacore 305-ga, millele on lisatud suurel hulgal raskuseid, et saavutada 360 grammi lähedane kaal. Ei ole teada, kuidas ta on oma reketit personaalsemaks muutnud, kuid arvatavasti neid muudatusi on tehtud päris palju. Samas aga arvestame siin, et ta mängib ikkagi T-Fight 305 XTC mudeliga.

Medvedevi reketi pea suuruseks on 632 ruutsentimeetrit ning reket kaalub 323 grammi, kuid ka tema kasutab lisaraskuseid, et reketi kaal oleks lõpuks 355-360 grammi vahel. Kuigi Medvedev kasutas minevikus kaua Tecnifibre Razor Code keeli, on ta nüüd üle läinud hoopis Tecnifibre Ice Code keeltele. On teada, et tema keelte tugevuseks on üldjuhul 22 kg, kuid see oleneb samuti paljudest faktoritest.

Medvedevi reket ning 10% lisasoodustus (koodiga TENNISNET10)

Naised Top 5

Naiste Top 5 hulka kuuluvad 1. aprilli seisuga Ashleigh Barty, Simona Halep, Karolina Pliskova, Sofia Kenin ja Elina Svitolina. Barty mängib Headi marki reketiga, Pliskova ja Kenin Babolatiga ning Halep ja Svitolina Wilsoniga.

Nagu meestelgi, on ka naiste esisajas kõige rohkem Wilsoniga mängijaid, keda on 35. Babolatiga mängivad 22, Yonexiga samuti 22, Headiga 11, Dunlopiga 5 ja Tecnifibrega 2 naist. Prince, Snauwaerti ja Volkli reketit esindab kõiki ainult üks naine.

#1 Ashleigh Barty

Ashleigh Barty sponsoriks on Head ning ta esindab Head Graphene 360 Speed MP reketit. Kuigi näiliselt mängib ta selle reketiga, on tema päris reketiks tõenäoliselt miski, mis baseerub vanale Youtek Speed Prole. Nagu paljud teised mängijad, on ka Barty vana reketiga harjunud ega taha seda eriti muuta.

Head reketid Tennispro.eu poes

Head Graphene 360 Speed MP on suhteliselt suure peaga, lausa 645 ruutsentimeetrit. Keelestamata kaalub reket 300 grammi. Huvitav on, et Bartyl ei ole harjumuspäraseid keeli, mida ta kogu aeg kasutaks, kuid praegu paistab ta kasutavat Babolat RPM Blast keeli.

– Ashleigh Barty / Foto: Zumapress/Scanpix

#2 Simona Halep

Varem mängis Simona Halep Wilson Burn 100 CV reketiga, mis tegelikult oli hoopis Wilson Steam 99. Hiljuti aga vahetas ta näilise Burni hoopis Wilson Blade 98 vastu, kuid ei ole teada, kas see reket, millega ta mängib, on ikka tõesti see reket.

Halepi Wilson Blade 98 reketi pea suurus on 632 ruutsentimeetrit ning see kaalub keelestatuna 323 grammi. Varem on Halep üldiselt kasutanud Luxilon Alu Power Big Banger 1.25 mudeli keeli ning tema keelte tugevus varieerub päris palju – 22-27 kilogrammini. Ka Halep on lisanud oma reketile lisaraskuseid.

#3 Karolina Pliskova

Pliskova mängib praegu Babolat Pure Drive reketiga. Pliskova on väidetavalt oma reketile erinevaid väikseid muutusi ikkagi teinud – näiteks lisaraskuste lisamine. Babolat Pure Drive on üks maailma populaarsemaid reketeid ka harrastusmängijate seas ning igaüks saab endale Pliskova mudeli poest osta.

Pliskova kasutatav Pure Drive on suhteliselt suure peaga – 645 ruutsentimeetrit. Reket kaalub koos keeltega 318 grammi ning keeltena kasutab Pliskova Babolat Hybrid Pro Hurricane Tour 17+ VS 16. Küll aga ei ole tema kasutatavat keeltetugevust avalikkusele avaldatud.

#4 Sofia Kenin

Hiljuti US Openi võitnud Sofia Kenin mängib sama reketiga, mis Pliskovagi – Babolat Pure Drive. Küll aga, olles ameeriklane, on tema reketiks Pure Drive’i limiteeritud versioon, mis on inspireeritud USA lipust.

Nagu Pliskova juures käsitletud sai, on Pure Drive’l päris suur reketipea. Küll aga erineb Kenini reket raskuse poolest veidi Pliskova omast, sest Kenini reket kaalub 315 grammi võrreldes Pliskova 318 grammiga. Lisaks kasutab Kenin kahte erinevat tüüpi keeli – vertikaalselt Babolat RPM ja horisontaalselt Babolat Natural Gut keeli.

– Sofia Kenin / Foto: ImagoSport/Scanpix

#5 Elina Svitolina

Nagu Halep, mängis ka Elina Svitolina enne Wilson Burn 100S reketiga, kuid tegi hiljuti muudatuse ja hakkas mängima samuti Wilson Blade 98-ga. Eelnevalt puudus informatsioon, et Svitolina oleks ülevärvitud reketi varjus hoopis teise reketiga mänginud ning selle kohta pole andmeid ka praegu.

Svitolina reketi pea on 632 ruutsentimeetri suurune ning tema reket kaalub keelestatult 323 grammi. Keeltena on ta varasemalt pikalt kasutanud Luxilon Alu Power Rough tüüpi.

Tennisereketitest ja mida tuleb nende valimisel silmas pidada, võid kuulata Tennisneti podcastist “Kiire lõppmäng” SIIN.

Kasuta Tennispro.eu poes sooduskoodi TENNISNET10 ja saad 10% lisasoodust
scroll to top