Elena Malõgina näitas fenomenaalset võitlusvaimu ja võitis Paf Openi!

– Ekaterina Kazionova ja Elena Malõgina / Foto: Toomas Kuum

Pärnus naiste ITF turniiril Paf Open kohtus Eesti tennisist Elena Malõgina finaalis Ekaterina Kazionovaga (Venemaa). Enne mängu võis kergeks soosikuks pidada Venemaa tennisisti. Malõgina neljas katse võita ITF turniir oli väga suureks motivaatoriks ja seda oli eriti näha mängu kolmandas setis. Elu tähtsaim võit tõi Malõginale pisarad silmile.

Esimene sett algas kohe vastastikku servimurdega. Seti murdepunktideks võib pidada kolme geimi. Seisul 1:1 tuli Malõgina 0:40-lt välja (kokku oli vastasel 4 murdepalli), seejärel omas ta seisul 5:1 kahte järjestikust settpalli ja seti viimane geim. Esimene kasutamata settpall oli Malõginal mugavalt eestkäe all, ent ta eksis, mille järel oli Malõgina mängus näha teatavat ebakindlust. Sellega seadis ta ohtu kogu seti saatuse. Õnneks suurepärane viimane geim vastase pallingul tähendas lõppkokkuvõttes rasket setivõitu 6:4. Statistikat (eespool Malõgina näitajad): ässad 2-0, topeltvead 1-0, 1.servi õnnestumise protsent 69%-53%, 1.servilt võidetud punktid 48%-38%, 2.servilt võidetud punktid 46%-43%.

Teise seti saatuse otsustasid esimesed geimid. Malõgina juhtis 1:0 ning 40:0 Kazionova servil, kuid ei suutnud edu kasvatada. Vastane sai sellest justkui adrenaliinisüsti ning kontrollis edaspidi sündmusi platsil. Üha enam jäi Malõgina hätta mängutempoga. Sett 6:1 Kazionovale. Statistikat (Malõgina näitajad enne): ässad 0-0, topeltvead 1-0, 1.servi õnnestumise protsent 52%-64%, 1.servilt võidetud punktid 38%-64%, 2.servilt võidetud punktid 33%-63%. Nagu näeme, olid venelanna näitajad oluliselt paremad ja Malõgina serv ohutu.

Otsustav kolmas sett. Malõgina oli kohe alguses Kazionova surve all ja see maksis talle pallingu kaotuse seisul 1:2. Tundus juba, et vastane võtab analoogselt teisele setile täielikult kontrolli enda kätesse. Malõgina pani aga sitkelt vastu ning tegi suurepärase mänguga murde tagasi. Lootus elas. Sisuliselt kordus sama olukord neljas järgmises geimis. Malõgina jäi 2:4 ja 3:5 kaotusseisu, kuid vähendas vahe mõlemal juhul ühele geimile, kusjuures seisul 3:4 oli ka 4:4 geimpall kasutada. Seda tegi Malõgina aga seisul 4:5 ning mis veelgi parem, tal õnnestus murda Kazionova serv ning asuda servima matšivõidule! Malõgina ei vääratanud, kolmas sett talle tulemusega 7:5! Kolmanda seti statistika (Malõgina numbrid enne): ässad0-1 , topeltvead 0-3, 1.servi õnnestumise protsent 60%-76%, 1.servilt võidetud punktid 59%-36%, 2.servilt võidetud punktid 38%-67%.

Paarismängus saavutas esikoha Hollandi-Venemaa paar Suzan Lamens/Anastasia Pribylova (2), olles esikohamängus üle Leedu-Läti duetist Iveta Daujoitate/Patricia Spaka 6:1 6:2. Mäletatavasti võitsid Lamens/Pribylova avaringis matšpallidelt Eesti paari Katriin Saar/Saara Orav.