fbpx
Close
PAF.ee

Kodupublik aitas Prantsusmaa FedCupi finaali

Nelmad tõid Prantsusmaale võidu: Kristina Mladenovic (vasakul) ja Caroline Garcia. /
Foto: Reuters/Scanpix

FedCupi teine poolfinaal oli täiesti analoogiline ennelõunal lõppenud esimese poolfinaaliga – ka nüüd võitis kodunaiskond paarismängu otsustava seti järel.

Varem sarnasel viisil finaali jõudnud Austraaliale järgnes Prantsusmaa, kelle võitude arvu (2) ei saa kuidagi võrrelda austraallannade seitsmega, aga sel sajandil on prantslannad olnud edukamad. 2003. aastal nad viimati võitsid (varem aastal 1997) ja 2016 mängisid finaalis. Täna võitis Prantsusmaa Rumeenia 3:2.

Simona Halep, kes oli juba 1. ringis Tšehhi vastu jäänud üksikmängus võitmatuks, tegi oma ära ka prantslannade vastu. Tänases esinumbrite kohtumises alistas maailma 2. reket Caroline Garcia (21.) 6:7, 6:3, 6:4. Mäng kestis ligi kolm tundi ja pinget oli palju. Näiteks esimeses setis juhtis Garcia 4:0, jäi siis taha 4:5, aga murdis viimasel hetkel Halepi pallingu ja võitis tie-break’i 8:6. Teises setis juhtis Halep 3:0 ja Garcia viigistas, aga kolm viimast geimi kuulus Halepile. Ja lõpuks otsustavas setis juhtis Garcia vastase pallingul 4:3, 30:0, aga Halep sai servigeimi kätte ja siis murdis ise Garcia kahele topeltvea abiga.

Matši viimases üksikmängus tegid mõlemad kaptenid vahetuse, kui ei pannud väljakule laupäeval mänginud Kristina Mladenovici (66.) ja Mihaela Buzarnescut (30). Neid asendasid Pauline Parmentier (53.) ja Irina-Camelia Begu (83.). 33-aastane Parmentier tõi Prantsusmaale vajaliku võidu 6:3, 2:6. 6:2.

Mladenovic sai niimoodi puhata paarismänguks, kus FedCupil taastati omaaegne edukas paar Garcia/Mladenovic, kes 2016. aastal võitsid koos Roland Garrosis ja jõudsid finaali US Openil. 2017. aasta kevadel see paar lagunes, sest Garcia soovis keskenduda üksikmängule. Nüüd aga võis öelda, et “vana arm ei roosteta”, sest Garcia/Mladenovic said jagu Halepist ja Monica Niculescust 5:7, 6:3, 6:4. FedCupil maksimaalselt pingutanud Garcia peab järgmise mängu kas teisipäeval või kolmapäeval Stuttgardi turniiril Anett Kontaveidiga.

Maailmaliiga üleminekumängudest oleme juba teatanud, et Läti kaotas Saksamaale, täna selgusid veel kaks edasipääsejat: Tšehhi alistas Kanada 4:0 ja Hispaania võõrsil Belgia 3:2. Hispaania esireket Garbine Muguruza sai selles matšis kaks kaotust, aga aitas koos Carla Suarez Navarroga tuua otsustavat punkti paarismängus. USA ja Šveitsi mängus on seis 1:1 ja see matš lõpeb alles öötundidel.

Maailmaliiga II grupi üleminekumängudel saatis edu Venemaad, Slovakkiat, Suurbritanniat ja Jaapanit.

scroll to top