fbpx
Close
PAF.ee

Kisub halvaks: koroonapositiivne oli ka lennukis, millega sõitis Austraaliasse Anett Kontaveit

Lennuk tennisistidega maandus Melbourne’is. Pole küll teada, millise lennuga on fotol tegemist.
/ Foto: AFP/Scanpix

Kui laupäeva varahommikul selgus, et Los Angelesest Melbourne’i sõitnud lennukil tuvastati kaks koroonapositiivset, siis lõunaks tuli teade, et üks viirusekandja oli ka Abu Dhabist saabunud lennukil.

Mõistagi olid selle õhusõiduk pardal peamiselt Abu Dhabi turniirist osavõtjad, ehkki kõik nad ühele lennukile ei mahtunud. Ent paraku oli just Eesti esireket Anett Kontaveit üks neist naiste tenniseparemiku mängijaist, kes õnnetult sinna sattus ja peab nüüd Melbourne’is olema täielikus karantiinis kaks nädalat, väljas treenida ta ei saa. Võiks kohe lisada, et Anetti treeningupartner Maria Sakkari (Kreeka) oli samal lennul ja nüüd ei pea kumbki hakkama uut harjutuspaarilist otsima, sest mõlemat tabas sama saatus.

Tuntumatest mängijatest olid koos koroonapositiivsega lennukis ka slämmiturniiride võitjad Angelique Kerber (Saksamaa); Bianca Andreescu (Kanada) ja Svetlana Kuznetsova (Venemaa), aga ka maailma esikümne tennisist Karolina Pliškova (Tšehhi) ja 12. reket Belinda Bencic (Šveits). Sports.ru andmetel oli kokku selles lennukis 23 mängijat, kes osalevad Australian Openil, üldse aga koosnes antud reis 64 inimesest, ülejäänud seega treenerid või muud asjamehed.

Mõistagi tuleb korrata juba “vana laulu”: hea, et austraallased üldse turniiri korraldasid ja võimaluse andmisega vaeva nägid, aga paraku ei taga praegune olukord kõigile võrdseid tingimusi. Ei ole ju kellelgi 23 mängijast süüd, et koroonaviirusesse haigestunu just nende lennukis sõitis. Väidetavalt on õnnetuid tennisiste kokku (kui liita Los Angelese lennuki seltskond) 47, kuid osa neist võistlevad ainult paarismängus.

Rahulolematust väljendas avalikult prantslanna Alize Cornet, kes kirjutas Twitteris: “Varsti peavad täielikku isolatsiooni minema juba pooled turniirist osavõtjad. Nädalate pikkune treeningtöö nullitakse mingi nakatunud inimese pärast, kuigi lennukis oli 3/4 kohti tühjad. Vabandage, aga see on hullumeelsus.”

Kui diskussiooniga liitus Austraalia dopinguagentuuri ekspresident Richard Ings, kustutas Cornet hiljem oma säutsud. Ta oli veel ühes vastuses lisanud, et polevat aimanud, et sellise juhtumi korral kõik lennukis viibinud reisijad peavad jääma täielikku isolatsiooni. “Meile öeldi, et lennuk on jagatud kümne inimese kaupa osadeks ja ilma hotellist väljumata karantiini jäävad ainult need, kes istusid koroonapositiivsega samas sektsioonis,” märkis Cornet.

Need mängijad, kelle hulgas peaks olema ka Kaia Kanepi, kes saabusid Melbourne’i ilma nakatunud inimeseta lennukites, saavad alates laupäevast viibida väljas viis tundi, mis sisaldab tennisemängu, jõusaali kasutust ja lõunasööki võistluskeskuses.

scroll to top