fbpx
Close

Šokeeriv uudis: maailma esireket Ashleigh Barty teatas tennisest loobumisest

Ashleigh Barty. / Foto: EPA Scanpix

Alles 25-aastane naiste tennise maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) šokeeris täna hommikul spordimaailma, kui teatas, et loobub tennisest.

Oma sotsiaalmeedia postituses teatas austraallanna, et asub “jahtima teisi unistusi”. “Olen nii õnnelik ja selleks valmis. Pragusel hetkel tean oma südames, et minu kui inimese jaoks on see otsus õige,” lisas Barty.

Barty ütles, et ta ei teadnud, kuidas uudisest avalikkusele teatada ja palus selleks abi oma sõbrannalt Casey Dellacqualt (Austraalia tennisist, hea paarismängija, kes on samuti tennisest loobunud). “Olen nii tänulik kõige eest, mida tennis on mulle andnud ning lahkun uhkelt ja rahulolevalt. Tänan kõiki, kes mind sel teel aitasid. Olen igavesti tänulik nende elukestvate mälestuste eest, mida koos lõime,” rääkis Barty videos.

WTA tegevjuht Steve Simon tegi kohe avalduse, kus kirjutas, et Bartyt jäädakse mäletama kui suurepärast mängijat. “Ashleigh Barty talle omase tagakäelõike ja erakordse võitlusvaimuga on alati olnud professionaalsuse ja ausa spordi eeskuju kõigis matšides,” kirjutas Simon. Muidugi reageerisid uudisele ka teised tennisistid. Näiteks Simona Halep lisas oma muule tekstile: “Mis on sinu jaoks järgmine? Kas võidad golfis slämmiturniiri?”

Barty saavutusteks jäid lisaks sellele, et ta oli üle kahe aasta maailma esireket (praegu 119 nädalat, kuid formaalselt püsib edasi), kolm võitu slämmiturniiril ja kokku 15 WTA tiitlit. Barty võitis oma esimese slämmiturniiri Roland Garrosis 2019. aastal ja hiljem oli võidukas 2021. aastal Wimbledonis ja tänavu kodusel Australian Openil. Barty ütles oma võitude kohta, et tal on kõik saavutatud ja edasiseks enam stiimulit poleks.

Muidugi juhtub spordis tihti nii, et juba loobunud atleet mõtleb ümber ja naaseb oma kunagise lemmikala juurde. Barty on juba korra pausi teinud – oma noorteklassi viimase aasta (2014) lõpus jättis ta tennise maha ja hakkas mängima kriketit. Ta naasis tennisesse 2016. aasta algul. Kuid tollal Barty siiski ei kuulutanud, et tennisega on kõik, pigem oli see teadlik paus.

scroll to top