Kaia Kanepi päästis suure kaotusseisu, aga kaotas ikkagi Jil Teichmannile

Kaia Kanepi US Openil. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi proovis Chicago turniiri avaringis vastu hakata 16ndana asetatud Jil Teichmannile (Šveits), kuid vaatamata mõnele ilusale perioodile jäi kokkuvõttes alla 6:7, 5:7.

Mängu algul oli mitu tasavägist geimi, kuid Kaia ei saanud neist kätte ühtki. Teichmann mängis suhteliselt passiivselt, aga Kanepi lihtvigade tõttu see taktika toimis. Teichmann juhtis 5:0, kui mäng võttis hoopis uue pöörde. Kaial õnnestus nüüd vastast survestada ilma suuri riske võtmata ning eksima hakkas Teichmann. Kiiremini, kui ta oli jäänud 0:5 taha, jõudis Kaia 5:5 viigini. Võrdluseks: enda viit geimi võites olid punktid Teichmanni kasuks 23:12, aga Kaia võiduseeria jooksul 20:3.

Seejärel hoidsid mõlemad oma servigeimi, aga tie-break’is mängis Kanepi üle pika aja kehvalt. Ta ei saanud sisse seimest servi ja kahel korral ka teist servi (topeltvead), ent Teichmann nüüd pallingul ei eksinud. Šveitslanna võitis tie-break’i 7:3, aga punkte võitis setis ikkagi vähem – 37:40. Mõneti justkui ebaõnn, kui kaotad seti, milles oled võitnud rohkem punkte, ent kahjuks oli see pigem Kanepi enda süü.

Teises setis sellist imet enam ei juhtunud ja suurt edu kumbki ei saavutanud. Seisul 2:2 kaotatud servigeimi võttis Kanepi tagasi seisul 3:4 ja asus juhtima 5:4. Paraku võitis Kaia viimase kolme geimi jooksul ainult kaks punkti ning vaatamata nii võimsale lõpuseeriale ja kolme enamvõidetud geimile jäi Teichmann punktidega peale vaid 75:74. Kaia kaotuse põhjus oli lihtne: kahe seti viimasest kolmest geimist ehk kokku kuuest geimist võitis ta ainult ühe.

Mängu kvaliteet ei olnud kõrge, sest äralöökide/lihtvigadega jäid mõlemad suurde miinusesse: Teichmann 16/31 ja Kanepi 24/41. Sama oli ka serviga: Teichmann lõi 3 ässa ja tegi 7 topeltviga, Kanepi vastavalt 2 ja 9. Raske oleks Kaiat süüdistada, et ta ei võidelnud, kui mängija tuleb 0:5 kaotusseisust välja, aga seti lõppudes tundus tema tegutsemine liiga loid. Võib-olla oli just lõpugeimides Teichmannil rohkem õnne ka piiripallidega – temal kukkusid napilt sisse, Kaial välja.

Täna tuleb platsile ka Anett Kontaveit (11), kelle mäng Madison Brengle’iga (USA) ei alga ilmselt enne kella 21.