fbpx
Close

Anett Kontaveit pigistas võidu välja

Anet Kontaveit Ostravas. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit polnud Chicago turniiri avaringis kaugeltki nii heas vormis kui eelmisel nädalal Ostrava turniiri võites, aga eks seda võis ka eeldada, kui pärast pingelist võistlust tuleb teha pikk lennureis ja ajavahega kohaneda.

Lisaks hakkas maailma 87. reket Madison Brengle (USA) Anettile päris hästi vastu, ta kaitses visalt ja suutis lüüa ka piisavalt pikalt, et sundida Anetti eksima. Olnuks Kontaveit samas vormis nagu Ostravas, pühkinuks ta tõenäoliselt kõik pallid oma teelt, aga täna tegi Eesti esireket lihtvigu rohkem. Kahjuks Chicago teisel väljakul seda statistikat ei loetud, olnuks huvitav näha palju eksis Anett näiteks võrreldes Ostrava poolfinaaliga Petra Kvitova või finaaliga Maria Sakkari vastu.

Kuid kogu see jutt ei ole kurtmine, vaid näitab paratamatust, et tennises ei ole lihtne pärast võidukat turniiri uut alustada. Ei ole ka Chicagos mängutingimused piisavalt “steriilsed”, kogu aeg kostab väljakule tänava müra, kiirabi- või politseiauto sireen ja muu tuututamine. Mis puutub mängu kulgu, siis tavalisest rohkem oli Anett hädas oma pallinguga, tõrjegeime mängis ta hästi, ehkki Brengle’i üsna vildaka tehnikaga palling ei olnud ka kuigi ohtlik. Esimeses setis loovutas Anett 2:0 edu järel pallingugeimi, läks uuesti ette 3:1, aga Brengle viigistas 4:4. Ameeriklanna tõi vahepeal ära isegi üliraskeid palle, polnudki ammu näinud sellist tagasiajamist, sest Ostravas olid Anetti kõik vastased ka ise pigem ründava stiiliga. Kuid seti lõpus võttis Anett ennast kätte ja murdis seisul 5:4, kui Brengle’il tagasi teha polnud enam võimalust.

Teises setis läks Brengle 2:0 ja 3:1 ette ning püüdis nüüd esimest servi lüüa kindla peale, aga see taktika ei toonud lõpuks tulu. Olid veel mõned pikad ja võitluslikud geimid, ent Anett võitis lõpus viis geimi järjest. Tasavägisusest räägib siiski fakt, et punktidega jäi Kontaveit peale vaid 70:65. Murdepalle realiseeris Kontaveit 9st 5 ja vastane 8st 3.

Teises ringis kohtub Anett jaapanlannast üllataja Mai Hontamaga (WTA 200.), kes lülitas avaringis välja prantslanna Caroline Garcia koguni 6:3, 6:0. Tekkis küsimus, kas WTA turniiril on Anett üldse nii nõrga (muidugi arvestades edetabelikohta) vastasega kohtunud? Aga mis tuli välja? Kui Anett mängis 2017. aastal Bieli turniiri finaalis (!) Marketa Vondroušovaga, oli tšehhitar parajasti maailma 233. reket. Ja selle mängu Anett kaotas. 2016. aasta Gstaadi turniiril kaotas Anett aga Rebeka Masarovale (Šveits, WTA 797.). Nojah, sarnaselt oleks võinud tänavu Wimbledonis pidada nõrgaks ka Emma Raducanut, kes siis asus 338. kohal. Nii et me tegelikult ei tea, kui tugev on maailma 200. reket, ent erilisi saavutusi Hontamal tõesti pole.

scroll to top