fbpx
Close

Gael Monfils naaseb suurde mängu: esimesed kaks nädalat ilma tütart nägemata

Elina Svitolina ja Gael Monfils / Foto: Zumapress/Scanpix

Endine maailma kuues reket, prantslane Gael Monfils lõpetas kolmapäeval Indian Wellsi turniiril seitse kuud kestnud võistluspausi.

36-aastane Monfils on tuurilt eemal olnud eelmisest suvest alates, kui sai Canadian Openil jalavigastuse. Kui tavaliselt on pikk vigastuspaus mängijale ülimalt traumeeriv, siis Monfilsi puhul oli paus ka õnnistuseks. Nimelt sünnitas tema abikaasa, ukrainlannast tennisetäht Elina Svitolina-Monfils oktoobris tütre, kes sai nimeks Skai.

Pärast seda, kui Monfils on esiklapsega, keda ta kutsub väikeseks printsessiks, saanud piisavalt koosolemist nautida, naaseb ta lõpuks tuurile. Monfils on langenud maailma edetabelis 210. kohale, kuid soovib peagi leida end kõrgemalt positsioonilt.

„Tunnen end suurepäraselt,“ ütles Monfils ATP.comile antud intervjuus. „Kuid nüüd tulevad minu elus esimesed kaks nädalat, mil olen oma väikesest printsessist eemal. Mind valdavad segased tunded. Kuid seda positiivses mõttes.“

Monfils on pidanud viimaste nädalate jooksul taas järk-järgult ennast vormi ajama. Alguses plaanis ta naasta juba Euroopa sisehooajal, kuid aeg valmistumiseks oli siiski ebapiisav.

„See on kestnud terve igaviku. Ma ei valeta, tundsin tuuril mängimisest meeletult puudust, võistlemisest, enese proovile panekust. Nüüd ma tunnen fännide poolehoidu, Indian Wells on selles mõttes suurepärane koht, et siin on publik ja fännid harjutusväljakutele ülilähedal. Järgmised päevad tulevad minu jaoks väga põnevad. Olen õnnelik, et saan seda kõike jälle kogeda.“

ATP.com uuris prantslase käest, et nüüd kui ta ise on tagasi tuuril, siis millal võiks oodata abikaasa Elina Monfilsi tagasitulekut. Elina oli oma parimal hetkel WTA edetabeli kolmas mängija, ta on võitnud 17 WTA turniiri ning auhinnakollektsioonis ka pronksmedal Tokyo olümpiamängudelt.

„Elina on väga motiveeritud,“ sõnas Monfils. „Tegelikult oli see täitsa hull värk, kuigi ta oli tütre üle ilmselgelt üliõnnelik, siis muretses ta tuurilt eemalejäämise pärast. Ta tahab kiiresti väga heasse vormi saada. Kuid hiljuti võttis ta reketi taas kätte, ja see polnudki kõige hullem. Praegu teeb ta juba trenni ja kuigi põhimureks on liikumine, siis ka see läheb tal järjest paremaks. Ta on endale eesmärgid seadnud, usun, et varsti ta ütleb ise, millal väljakule naaseb.“

Paraku pole Monfils siiski suutnud veel vormi tõusta, sest möödunud ööl kaotas avaringis austraallasele Jordan Thompsonile (ATP 87.) 3:6, 1:6.

scroll to top