fbpx
Close

Julia Görges sai dramaatilises mängus alagrupivõidu!

Julia Görges. / Foto: Gerry Schmit/Scanpix

Eile Anett Kontaveidile kaotanud sakslanna Julia Görges teenis ikkagi Roosi alagrupis esikoha, kui alistas belglanna Elise Mertensi 6:2, 7:6.

Tekkinud “surnud” ringis kogusid kõik kolm tennisisti ühe võidu, kuid settide vahe oli Görgesil 3:2, Mertensil 2:2 ja Kontaveidil 2:3. Esimeses setis ei olnud belglanna kuidagi enda moodi ja Görges võitis kergelt, kuid teises puhkes lahing. See sett oli otsustav, sest Mertensile ju piisas ka 1:2 kaotusest. Belglanna asus murdega juhtima ning seti keskel nähti üpris närvilist mängu mõlemalt poolt. Aga vajalikul hetkel oskasid mõlemad ennast koguda.

Igatahes jäi Görgesil kokku 5 murdepalli kasutamata seisudel 2:3 ja 3:4, aga ta ikkagi murdis seisul 4:5. Nüüd juhtis Görges omakorda 6:5 ja Mertensi pallingul 40:0, kuid belglanna päästis külmavereliselt kõik matšpallid, saades punkti ka raske madala volle abil. Tie-break’is seisul 5:5 riskis aga Görges õnnestunult ja nüüd on tal võimalus homme rahumeeles tähistada oma 30. sünnipäeva ja seejärel alustade laupäeval poolfinaalis tiitli kaitsmist.

Huvitav on ka see, et kui Anett on tänavu mitmel turniiril välja langenud hilisema võitja käe läbi, siis nüüd võiks ta teha hoopis erilist ajalugu – olles turniirivõitjat ainsana võitnud! Seda ei saa mujal juhtuda, kui alagrupiturniiri korral, aga enne peab muidugi Görges selle turniiri võitma, siis saaks rääkida erakordsest saavutusest.

Pärast seda, kui Roosi grupis olid kõik mängud läbi, alles alustas (!) turniiri Anastassia Sevastova (Läti), kes Kameelia alagrupis võitis hiinlanna Shuai Zhangi 6:0, 7:6. Kontrollitud mängu ja täpsuse poolest tuntud Sevastova kavaldas algul oma vastase täielikult üle, kuid teises setis suutis murdega taha jäänud Zhang mängu võrdsustada. Tie-break’is juhtis hiinlanna 5:1, aga mõlemapoolsete matšpallide järel jäi Sevastova peale 12:10.

Homme on Zhuhais kolm kohtumist, aga veel 7 mängijal võimalus jõuda Görgese kõrval poolfinaali. Selline tõsiasi on võimalik põhjusel, et pealtvaataja rollis Ashleigh Barty (Austraalia) omab ka veel edasipääsušansse, kui Arina Sabalenka (Valgevene) ja Caroline Garcia (Prantsusmaa) mängivad talle sobiva tulemuse.

scroll to top