fbpx
Close

Emma Raducanu on kaks ekskuulsust alistanud veenvalt

– Emma Raducanu / Foto: PA/Scanpix

Emma Raducanu (Suurbritannia, 10) on vahetult enne US Openi tiitli kaitsmist tõusnud väga heasse vormi, kui ta on alistanud kaks endist slämmiturniiride võitjat ja maailma esireketit.

Avaringis võitis Raducanu Serena Williamsi (USA) 6:4, 6:0, aga seda tulemust oli teatud määral oodata, sest USA turniirid tunduvat tõesti olevat Serenale vaid hüvastijätutuur, kus ta enam kõrget meisterlikkust ei näita. Palju üllatavam oli aga see, et täna alistas Raducanu Viktoria Azarenka 6:0, 6:2, kusjuures ta võitis 10 esimest geimi järjest. Samas oli Azarenka näidanud avaringis Kaia Kanepi vastu heal tasemel mängu, ehkki ta ei olnud kogu kohtumise vältel stabiilne.

Kanepile on halb uudis aga see, et Elise Mertens (Belgia) alistas täna Karolina Pliškova (Tšehhi, 14) 7:6, 6:3. Kui Mertens võidab ka 1/8 finaalis, kerkib ta Kaiast maailma edetabelis mööda ja tagab asetuse US Openiks, Eesti teine reket langeks 32. kohale ja esialgu säilitaks ka asetuse. Kuid hea on see, et Mertens kohtub Caroline Garciaga (Prantsusmaa), kes on edetabelis Kanepi teine lähirivaal. Seetõttu mõlemad Kaiast mööduda ei saa. Teda saab aidata ka Anett Kontaveit, sest Kaia järgmine rivaal on Shuai Zhang (Hiina), kes peaks 32. kohale tõusmiseks jõudma poolfinaali. Aga Anett kohtub 1/8 finaalis just Zhangiga.

scroll to top