Ashleigh Barty säilitas edasipääsušansi ja tõusis edetabelis Anett Kontaveidist mööda

Ashleigh Barty / Foto: AFP/Scanpix

Zhuhai Elite Trophy tenniseturniiri kolmanda päeva esimeses kohtumises alistas Orhidee alagrupis austraallanna Ashleigh Barty prantslanna Caroline Garcia 6:3, 6:4 ja säilitas sellega edasipääsuvõimaluse.

Ühtlasi tõusis Barty nüüd maailma jooksvas edetabelis Anett Kontaveidist uuesti mööda ning kuna eestlanna jaoks on turniir läbi, siis jääb ta tõenäoliselt hooaja lõpuks püsima 20. kohale, kui hiinlanna Qiang Wang ei jõua vähemalt finaali. Kuid selleks peab Wang alagrupi viimases kohtumises võitma Madison Keysi kahe setis ja siis ka poolfinaali.

Barty servis täna sedavõrd kindlalt, et Garcial polnud isegi ühtki murdepalli. Austraallanna lõi viis ässa ega teinud ühtki topeltviga. Bartyl endal oli esimeses setis vaid üks ja teises kaks murdepalli, aga sellest piisas. Orhidee grupi viimases mängus on Garcia vastamisi Arina Sabalenkaga (Valgevene). Sabalenka saab edasi, kui võidab mängu või kaotab kolmes setis. Kahes setis kaotuse korral hakatakse lugema geimide vahet. Bartyl on see hetkel +1 (kaotas Sabalenkale 4:6, 4:6), seega peab ta lootma, et Garcia võidaks Sabalenkat 4-5 geimiga, siis oleks ta mõlemast mängijast ees.