fbpx
Close

Wimbledon sai läbi, viimase tiitli võitsid Tšehhi paarismänguässad

– Katerina Siniakova ja Barbora Krejcikova / Foto: Reuters/Scanpix

Wimbledoni viimase tiitli võitsid tänavu Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Tšehhi, 2), kellele see oli viies esikoht suure slämmi turniiridel.

Finaalis alistasid nad esimesena asetatud paari Elise Mertens (Belgia)/Shuai Zhang (Hiina) 6:2, 6:4. Jah, paarismängu maailma edetabelis on Mertensi ja Zhangi kohad (1. ja 4.) kõrgemad kui tšehhitaridel (3. ja 7.), aga nende paaride kokkumängu ei anna võrrelda. Krejcikova/Siniakova võitsid koos juba 2013. aastal kolm juunioride slämmiturniiri ning ei hakka ajaloos tuhnima, aga on täiesti võimalik, et enam-vähem sama vanade (Siniakova on viis kuud noorem) kaasmaalastena mängisid nad paari juba U12 või U14 klassis. Slämmiturniiridest ei ole tšehhitarid veel võitnud US Openit, Pariisis (2018, 2021) ja Wimbledonis (2018, 2022) on neil kaks ja Austraalias (2022) üks tiitel. Krejcikoval on kolm tiitlit segapaarismängus (Austraalia, 2019-2021). Lisaks on tšehhitarid 2021. aasta Tokyo olümpiavõitjad.

Tšehhitarid kaotasid Krejcikova servigeimides kokku vaid kaks punkti ja loovutasid korra Siniakova pallingu. Samas kaotasid Mertens/Zhang neli servigeimi. Nad läksid teises setis murdega ette 4:3, aga pärast seda teenisid ainult ühe punkti, kuigi servisid kahes geimis. Mertens (3) ja Zhang (2) on eraldi võitnud viis naiste paarismängu slämmiturniiri, aga koos mitte ühtki.

Kui aga võtta Wimbledoni turniiri kolm paarismängu kokku, oli edukaim austaallane Matthew Ebden, kes koos kaasmaalase Max Purcelliga võitis meeste paarismängu ja koos kaasmaalanna Samantha Stosuriga tuli segapaarismängus teiseks. Viimati mainitud mänguliigis kordasid 2021. aasta Wimbledoni võitu Neal Skupski (Suurbritannia) ja Desirae Krawczyk (USA). Krawczyk on viimase kahe hooaja edukaim segapaarismängija, ta on alates mullu Prantsusmaa lahtistest võitnud neli tiitlit – kaks koos Skupskiga ja kaks koos teise briti Joe Salisburyga.

scroll to top