fbpx
Close

Prantsusmaa lahtiste loos: Kaia Kanepi kohtub kohe WTA finaalturniiri tšempioniga!

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit võivad kohtuda Pariisi 1/8 finaalis. / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste loos ei olnud kahele Eesti mängijale kõige soodsam, aga vähemalt Anett Kontaveidile natuke ehk parem kui eelmistel slämmiturniiridel.

Kõige põnevam on muidugi see, et Kaia Kanepi kohtub avaringis kümnendana asetatud Garbine Muguruzaga (Hispaania), kes pool aastat tagasi võitis WTA finaalturniiri. Sama põnev on see, et viiendana asetatud Anett paikneb samas tabeliosas – seega, kui kõik mängud lõpeksid vastavalt edetabelile, kohtuksid Kontaveit ja Muguruza, mulluse WTA aastalõputurniiri finalistid, 1/8 finaalis omavahel. Aga kui Kaial õnnestuks Muguruza ja veel kaks vastast alistada, saaks ta ise Anettiga 16 parema seas kokku!

Tõsi, on ka teisi takistusi. Kõigepealt sellest, et päris esimese ringiga ei olnud Anettil jälle õnne – võinuks tulla märksa lihtsam vastane kui maailma 44. reket Ajla Tomljanovic (Austraalia). Samas on Anetti edasine tabel natuke kergem kui näiteks Austraalias, tema 3. ringi vastane võiks olla Elise Mertens (Belgia), keda ta viimati võitis ja kes pole parimas vormis. Sama võib tegelikult öelda ka Tomljanovici ja Muguruza kohta – kumbki ei ole 2022. aastal oma tavalist taset välja mänginud. Lisada tuleks, et täna andis Tomljanovic Rabati turniiri veerandfinaalis seisul 1:5 loobumisvõidu Ana Bondarile (Rumeenia), mis tähendab, et ta võib üldse Prantsusmaa lahtistelt eemale jääda. Kuid Kaial tuleks enne võimalikku kohtumist Anettiga alistada 3. ringis Cori Gauff (USA, 18), kes muidugi võib ka ise varem vääratada. Aga Gauff võib hetkel olla isegi Muguruzast ohtlikum.

Esimese ringi ilmselt kõige huvitavam paar on Amanda Anisimova (USA, 27) – Naomi Osaka (Jaapan). Kes neist võidab, peaks 3. ringis kohtuma Maria Sakkariga (Kreeka, 4), tundub, et kõik kolm võivad loosi üle kurta.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top