fbpx
Close

Harri Neppi: Anettile kõige keerulisem oli veerandfinaal Siniakovaga

Anett Kontaveit pärast finaali võitmist. / Foto: AFP/Scanpix

Treenerist ekspert Harri Neppi kiitis Anett Kontaveidi esitust võidetud Clevelandi turniiril, kuid leidis, et eelmistel turniiridel olid tema vastased siiski keerukamad kui nüüd.

“Need mängud, mis ta eelmistel turniiridel kaotas, seal oli vastaste tase ikkagi kõrgem,” ütles Neppi. “Sellepärast tegi Anett õigesti, et mängis ka Clevelandis, sest ta ei olnud enne seda kuu aja jooksul palju mänge saanud. Võiks ikkagi öelda, et selle turniiri jaoks oli Anetti praegune tase võitmiseks piisav. Tavaliselt juhtub tõesti nii, et slämmieelsel nädalal turniiri võitnud mängijail tekib kerge pingelangus, aga loodan, et US Openil saab Anett esimesest ringist kindlasti edasi, võtmemäng tuleb teises ringis.”

Neppi sõnul oli Kontaveidi jaoks keerulisim veerandfinaal Katerina Siniakovaga (Tšehhi). “Ta suutis Anetti servi kõige paremini tõrjuda, aga sellepärast Siniakova ei olegi jõudnud kunagi maailma TOP30 sekka, et tema vaimne pool pole nii kindel, andis lõpus ise alla. Ja eeskäsi on tal samuti kehvakene. Finaalis oli Begu ka Anetti jaoks ebameeldiv vastane, oskab kõvasti lüüa. Kuid tuleb kiita, et Anett lõi väga täpselt, eriti tagakäega.”

Neppi tunnistas ka Kontaveidi servi paranemist, aga ta ei uskunud, et see on veel uue treeneri Dmitri Tursunovi teene. “Ta ikkagi õpib alles uut hoolealust tundma. Tursunovi eelmine õpilane Arina Sabalenka mängis ju hoopis teistsugust tennist ja treener peab samamoodi harjuma juhendatavaga nagu mängija treeneriga,” märkis Neppi.

scroll to top