fbpx
Close

Lõpuks ometi! Anett Kontaveit võitis oma teise WTA tiitli!

Anett Kontaveit võiduauhinnaga. / Foto: AFP/Scanpix

Nelja-aastane ootus on saanud läbi ja pärast 2017. aastal võidetud esimesele WTA turniirile on Anett Kontaveit pärast tänast Clevelandi WTA 250 turniiri finaali lisanud oma kontosse teise tiitli.

Finaal Irina-Camelia Begu (Rumeenia, WTA 74.) vastu võinuks ehk kujuneda kergemaks, aga turvalisena tundunud eduseisus ei suutnud Anett panna punkti esimesele setile. Kuigi Begu ründelöögid ja esimene serv olid mõnikord väga jõulised ja täpsed, suutis Anett siiski mängu valitseda ja vastase pallivahetustes nurka suruda. Kaasa aitas ka tõsiasi, et Begu ei liikunud nii hästi nagu Kontaveidi kaks eelmist vastast. Selle tulemuseks oli 5:2 eduseis.

Begu võitis seejärel oma pallingugeimi, aga parim võimalus sett lõpetada oli Anettil seisul 5:3. Ta juhtis 30:0 ja siis lõi eeskäega piki joont ründelöögil palli umbes pool meetrit auti. Imelikul kombel see löök justkui halvas Anetti mängu. Kuigi ta taha jäädes päästis veel selles geimis neli murdepalli, suutis Begu tagasi murda ja seejärel viigistada. Sett lahenes tie-break’is, mis kulges naiste mängu kohta vägagi ootamatult. Nimelt seisuni 5:5 ei kaotanud kumbki oma servil ühtki punkti! Anetti tuleb eriti kiita kahe väga hea punkti eest seisul 3:4. Lõpuks andis Begu seisul 5:5 minimurde Anettile ning järgnenud servil oli punkt väga pikk ja lõppes rumeenlanna umbes poolesentimeetrise autpalliga. Tõeliselt närvesööv oli seti lõpp, aga Anett pääses!

Mingil määral vajutas see pitseri teisele setile, ehkki Begu tegi selles äralööke rohkem kui Eesti esireket. Aga ta mängis ühe halva geimi ja seekord sellest piisas, sest Anett oma pallingut enam ei kaotanud. Äralöögid jäid lõpuks Begu kasuks 27:25 (esimese setis oli Anett parem 18:15), kuid lihtvigu tegi rumeenlanna 25 ja Kontaveit ainult 15. Umbes sama seis oli ka serviga – Begu võitis ässad 5:2, aga tegi ka 5 topeltviga Anetti ühe vastu, mis tuli teise seti seisul 5:4 esimesel punktil. Kuid õnneks tegi Begu nüüd paar “kingitust”, ent viimase punkti lõpetas Anett turniiri võitjale vääriliselt kauni äralöögiga.

Finalisti ja võitja kõned olid üsna traditsioonilised, kus midagi erilist ei öelda, kiidetakse vastast, korraldajaid ja oma toetajaid, aga tähelepanuväärseks võib lugeda Anetti lauset: “Koostöö Dmitriga (treener Tursunov – toim) algas suurepäraselt ja loodan, et see jätkub.” Seega võib uskuda, et Tursunov juhendab Kontaveiti ka US Openil, kus ta esimese mängu peab teisipäeval. Loodetavasti kahest puhkepäevast taastumiseks piisab. Statistikast veel nii palju, et esimeselt servilt võitis Anett 74 ja Begu 67% punktidest. See väike vahe võis olla üsna oluline, ehkki kokkuvõttes tegi Anett vaid ühe murde rohkem. Kusjuures eestlanna realiseeris murdepalle 2st 2, aga Begu 5st 1. Kuid tõele au andes – kõik Begu viis murdepalli olid esimese seti seisul 5:3, kui ta lõpuks ikkagi murdis. Seega rumeenlannal sisuliselt midagi kaduma ei läinud.

Maailma edetabelis tõstab turniirivõit Anetti kahe koha võrra ja esmaspäeval on ta WTA 28. reket. Kuid US Open teeb kindlasti edetabelisse rohkem korrektiive. Mingil viisil tegi Anett ka ajalugu, sest Clevelandi turniiri võitjate nimekiri algab temaga. Kuid koroonaajastul on neid uusi turniire olnud üsna palju ja pole kindel, et Clevelandis järjepidevalt jätkatakse.

Ja lõpuks: võiks ju öelda, et tegemist oli rutiinse tiitlivõiduga, sest Anett ei kohtunud ühegi mängijaga, kes olnuks temast edetabelis eespool. Ent WTA 250 turniire võidavad väga tihti üllatajad ja teise asetusega mängija esikohta ei saa kuidagi pidada “normaalseks” – selleks pidi Kontaveit näitama ikkagi väga head tennist.

scroll to top