Qinwen Zheng rõõmustas kodupublikut

Qinwen Zheng. / Foto: Imgo Sport/Scanpix

Nädal tagasi 21-aastaseks saanud Hiina esireket Qinwen Zheng rõõmustas kodupublikut, kui võitis Zhengzhou WTA 500 turniiri.

Sellest turniirist loobusid viimasel hetkel maailma kolmas reket Coco Gauff (USA) ja viies reket Jelena Rõbakina (Kasahstan), kuid ikkagi osales Zhengzhous neli esikümne naist, aga keegi neist finaali ei jõudnud. Zhengi vastane lõppkohtumises oli seitsmendana asetatud Barbora Krejcikova (Tšehhi, WTA 18.). Kui välja arvata üks ebaõnnestunud periood, mil hiinlanna sai vastaselt nn “kinnise muna” (esimeses setis juhtis 2:0, aga kaotas 2:6), oli Zheng pisut teravam ja ka servil ohtlikum (ässad 10:4 hiinlanna kasuks, esimese servi võidupunktid 73 vs 63%).

Otsustavas setis algasid peasündmused seisul 3:3: Zheng murdis, Krejcikova murdis vastu, aga Zheng läks uuesti ette. Viimase geimi mängis hiinlanna laitmatult, alustades seda kahe ässaga. Järgmise servi sai Krejcikova kätte, aga Zheng lõpetas teisel löögil täpse rünnakuga. Veel üks hea serv ja Krejcikova tõrjeviga pani mängule punkti. Lõpptulemus oli 2:6, 6:2, 6:4.

Zheng tõuseb järgmisel nädalal edetabelis 19. kohale, mis on tema parima rankingu kordamine. Hiinlannale oli võit kodumaal teine WTA tiitel, kuid esimesest väärtuslikum, sest selle teenis Zheng tänavu Palermos WTA 250 turniiril.

Üks esikümne tennisist osales sel nädalal Soulis WTA 250 turniiril Hana Bank Open. Loomulikult oli selleks maailma neljas reket Jessica Pegula (USA), kelle ema on korealanna. Täpsemalt leidlaps, kes Soulis heade inimeste poolt üles kasvatati, mistõttu pole tema bioloogilised vanemad teada, kuid korea verd peaks Jessica Pegula emal olema. Pegula ka turniiri võitis, kui alistas finaalis üllataja, maailma 128. reketi Yue Yuani (Hiina) 6:2, 6:3.

Suurim üllatus oli Soulis teisena asetatud Jelena Ostapenko (Läti) 6:3, 1:6, 6:7 kaotus avaringis Dayeon Backile (Lõuna-Korea), kelle edetabelikoht (569.) on umbes sama nagu Maileen Nuudil (524.).

Hong Kongis võitis Leylah Fernandez (Kanada), kes on taastamas vormi pärast mullu Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis saadud vigastust. Fernandez naasis küll sama aasta sügisel, aga tänavune hooaeg oli keskpärane kuni Guadalajaras WTA Masters 1000 turniiril veerandfinaali jõudmiseni. Nüüd on 2021. aasta US Openi finalist kerkinud kahe turniiriga 74. kohalt 43ndaks, kuid tal on veel pikk maa minna enda parima edetabelikohani (13.).

Fernandezil ei olnud kerge tabel, kuid avaringis andis esimesena asetatud Viktoria Azarenka talle teise seti kaotuse (seis 1:1) järel loobumisvõidu, ja teises ringis alistas kanadalanna tänavuse hooaja komeedi, 16-aastase Mirra Andrejeva pärast avaseti kaotust 3:6, 6:1, 6:3. Ka finaalis võitis Fernandez Katerina Siniakova (Tšehhi) pärast kaotusseisu jäämist 3:6, 6:4, 6:4.

Fernandez oli varem võitnud kaks turniiri, mõlemad Monterreys (2021 ja 2022), aga muidugi on US Openi finaal tema parim saavutus.