fbpx
Close

Harri Neppi: Mark Lajal peaks tagakätt õppima Anett Kontaveidilt

Mark Lajal Antwerpeni turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Treener Harri Neppi leidis Mark Lajali mängus veel parandamise varu, et slämmiturniiridel edu saavutada, aga samas oli vastasel Hugo Grenie’r’l ka päris palju õnne.

“Vastane servis õigel hetkel ikka sigahästi,” kasutas Neppi omapärast väljendit. “Nii, kui tal vaja oli, leidis kohe hea servi.”

Lajal ei löönud Austraalia lahtiste kvalifikatsiooni avaringis ühtki ässa, kuigi varem on ta sellega pea igas mängus hakkama saanud. “Lajalil jääb servi täpsusest vajaka,” ütles Neppi. “Vastane ei teinud mingeid imetõrjeid, aga väga vähe andis selliseid võimalusi, kus Lajal sai tõrjet kohe rünnata. Ühe-kahe löögiga punkte Lajal praktiliselt ei saanudki.”

Neppi leidis Lajali servis ka tehnilise puudujäägi. “Ta liigub löögi ajal liiga kõrvale, samal ajal kui pallingul peaks keha minema kogu aeg ette ja sellega lisajõu andma. Kujutad sa ette, et odaviskaja liiguks hoojooksu lõpus kõrvale!? Siis ta ei saaks ju viskesse mingit võimsust,” rääkis Neppi.

“Tagajoonemängus on Lajal eeskäega täpne, aga tagakäega ei suuna palli sinna kuhu vaja, ehkki vastase tagakäsi oli tehniliselt veel kõveram. Õppima peaks Anett Kontaveidilt: vaata, kuidas tema tagakäega palli paigutas, kõik löögid olid piiri ääres,” jätkas Neppi. “Selleks, et Lajal saaks tõusta esisajasse, on veel piisavalt vaja mängu parandada.”

Kaia Kanepi öist mängu Neppi ei näinud, kuid ta teadis ilma selleta, et probleem on liikumises. “Ta ei jõua enam pallile õigel ajal juurde. Sellises olukorras endisel tasemel mängida pole võimalik,” ütles Neppi.

scroll to top