fbpx
Close

Anett Kontaveit kohtub Adelaide’i turniiri avaringis Paula Badosaga

Anett Kontaveit Tallinn Openil. / Foto: Mauri Levandi

Anett Kontaveit sattus loosi tahtel Adelaide 2 WTA 500 turniiri avaringis kokku Paula Badosaga (Hispaania), kes on asetatud üheksandana.

Algselt oli Adelaide’is muidugi asetatud kaheksa mängijat, aga pärast maailma esireketi Iga Swiateki (Poola) ja kolmanda reketi Jessica Pegula (USA) loobumist tehti tabel ümber. Pole kuulda, et kumbki oleks vigastatud, reedel mängisid nad omavahel United Cupil (sellest tuleb Tennisnetis veel eraldi uudis), kus Pegula üllatas Swiatekit 6:2, 6:2 võiduga. Pegula peab mängima veel homses finaalis, seega on tema koormus niigi suur ja teisel turniiril pole vaja osaleda.

Kuid loobumiste tõttu paigutati turniiri esireketi kohale Caroline Garcia (Prantsusmaa, 4) ning omakorda tema kohale Danielle Collins (USA, 10) ja Pegula kohale Badosa (WTA 13.). Tennisnet kirjutab Kontaveidi ja Badosa mängust ka eelloo, kuid esialgu mainime, et mõlemad on viimasel ajal edetabelis liikunud sarnaselt. Nii Kontaveit kui ka Badosa tõusid esile 2021. aastal ja eelmisel aastal said mõlemad olla ka maailma edetabelis teisel kohal, aga nüüdseks on langenud esikümnest. Kontaveidi ja Badosa seni ainsa omavahelise kohtumise 2021. aasta Ostrava turniiril võitis Eesti esireket 6:3, 6:4, kuid nädal hiljem alanud Indian Wellsi turniiril tuli Badosa võitjaks. WTA finaalturniiril langes hispaanlanna poolfinaalis ja Anett finaalis, mõlemad kaotasid Garbine Muguruzale.

Kontaveidi ja Badosa kohtumise võitja mängib 2. ringis suure tõenäosusega Irina-Camelia Beguga (Rumeenia, WTA 34.), kes sel nädalal Adelaide’i turniiril langes välja alles tänases poolfinaalis kaotusega Arina Sabalenkale. Begu avaringi vastane on korraldajailt vabapääsme saanud Storm Hunter (endine Sanders), kes on maailma edetabelis alles 241. kohal. Veel on Kontaveidi, Badosa ja Beguga samas tabeliosas Madison Keys (USA, 7), Petra Kvitova (Tšehhi) ja Ljudmilla Samsonova, kellest üks peaks olema Anetti vastane veerandfinaalis, kui ta sinna jõuab.

Kaia Kanepi üritab pääsu Adelaide 2 turniiril pääsu põhitabelisse kvalifikatsiooni kaudu, kuid esialgu muidugi teada, millisesse kohta tabelis ta satub, kui pääseb edasi.

Vaadake Adelaide 2 turniiri tabelit siit.

scroll to top