fbpx
Close

Gruusia esireket pole koroonaviiruse pausi järel võitnud ühtki mängu

– Nikoloz Basilashvili mängimas Tbilisis Vladimir Ivanoviga. / Foto: Allar Hint

Gruusia esireket Nikoloz Basilašvili, kes veel eelmise aasta septembris kuulus ATP edetabelis TOP20 sekka, on pärast koroonaviiruse pausi kaotanud kaheksal turniiril järjest esimeses mängus.

Basilašvili kurvas seerias on oma roll ka ühel Eesti tennisistil. Nimelt oli Vladimir Ivanov viimane mängija, keda Basilašvili rahvusvahelistel turniiridel võitis. See sündis märtsi esimesel nädalavahetusel Davis Cupi kohtumises, kus aga Basilašvili teisel päeval vigastuse tõttu enam ei mänginud ja sellega andis Eestile hea võimaluse kohtumine võita, mis õnnestuski.

Võib uskuda, et Basilašviliga juhtunud kaotuste seerial on koroonaviiruse pausile lisaks veel üks põhjus, sest maikuus sai ta süüdistuse perevägivallas. Kohtuni pole see juhtum jõudnud, aga küllap häirib grusiini mängu. Kuna praeguste reeglitega püsivad kõigil mängijail 2019. aasta märtsist saavutatud punktid, siis edetabelis ei ole Basilašvili kuigi palju langenud – märtsis, kui paus algas, oli ta 27. ja nüüd 39. kohal.

Augustis alanud kaotuste seeria jooksul on grusiin alla jäänud mitmele endast tugevamale (edetabelis eespool) mängijale, aga ka tennisistidele, kes kohtumise hetkel paiknesid esisaja lõpus või teise alguses. Toome nimekirja Basilašvili kõigist kaotustest (sulgudes vastase tolle hetke edetabelikoht): Cincinnati/New York Felix Auger-Aliassime (Kanada, 20.) 4:6, 1:6, US Open John Millman (Austraalia, 43.) 1:6, 4:6, 4:6, Kitzbühel Federico Delbonis (Argentiina, 79.) 5:7, 3:6, Rooma Lorenzo Sonego (Itaalia, 47.) 3:6, 1:6, Hamburg Roberto Bautista Agut (Hispaania, 11.) 4:6, 3:6, Prantsusmaa lahtised Thiago Monteiro (Brasiilia, 84.) 5:7, 4:6, 2:6, Viin Norbert Gombos (Slovakkia, 104.) 6:7, 2:6 ja Pariis (tänane mäng) Jan-Lennard Struff (Saksamaa, 35.) 4:6, 2:6. Nagu näete, pole Basilašvili võitnud isegi ühtki setti.

scroll to top