fbpx
Close

Paf Openi põhitabel on juba avaringist intrigeeriv

– Jürgen Zopp / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Pärnu meeste Paf Openil (ITF 15) ei soosinud tänane põhitabeli loos Eesti tennisistidest Jürgen Zoppi, Kenneth Raismad ja Kristjan Tamme.

Muidugi on see väide suhteline, sest turniiril kaugele jõudmiseks tuleb varem või hiljem eeldatavalt tugevate vastastega kohtuda. Samas on üldjuhul parem, kui turniirile “sisse elamiseks” tuleb avaringis vastu veidi lihtsam vastane.

Kuuendana asetatud Jürgen Zopp (ATP 553.) sai avaringi vastaseks Läti tulevikulootuse 18-aastase Karlis Ozolinši (ATP 1088.). Omavahel kohtuti teatavasti juulikuu lõpus Tallinnas peetud Eesti-Läti maavõistlusel Merko Cup. Siis saatis napp edu Ozolinši (7:6, 6:7, 10:8). Nüüd on Zopil hea võimalus võtta revanš, kuid tõenäoliselt ei saa see lihtne olema. Tuleb arvestada ka, et Zopp on sellel aastal väga vähe võistelnud ja viimane võit pärineb 12. septembrist 2019. Juunioride maailma edetabelis paikneb Ozolinš momendil kõrgel 9. positsioonil.

Kenneth Raisma (ATP 952.) läheb kohe vastamisi esimesena asetatud Patrik Niklas-Salmineniga (Soome, ATP 436.) ja Kristjan Tamm (ATP 745.) neljandana asetatud Alexander Erleriga (Austria, ATP 477.). Kuigi kõik neli on varem osalenud samadel turniiridel, pole teineteisega veel kokku mindud.

Ülejäänud Eesti tennisistide esimene ring: Daniil Glinka (ATP 955.) vs Siim Troost (ATP 1625.), Mattias Siimar (ITF 2511.) vs Roni Mikael Hietaranta (Soome, ATP 1860.), Alexander Georg Mändma vs Vasil Kirkov (USA, ATP 580.), Johannes Seeman vs Lucas Renard (Rootsi, ATP 1058.), Vladimir Ivanov (ATP 730.) vs Eero Vasa (Soome, ATP 1158.). Ülalnimetatud eestlastest said vabapääsmega (wild card) põhitabelisse Siimar, Mändma, Troost ja Seeman.

Tänastes kvalifikatsiooni mängudes oli Eesti tennisistidel must päev. Kõik kuus tennisisti ei suutnud võita ja see tähendas, et kvalifikatsioonist ei lisandunud ühtegi meie tennisisti põhitabelisse. Kõige tasavägisema mängu pidas Karl Kiur Saar (ATP 1786.), kes jäi alla Stefan Loncarile (Holland, ITF 1933.) tulemusega 4:6, 6:7(1).

Homme, teisipäeval on kavas kõik paarismängu avaringi kohtumised ja kolm üksikmängu.

Üksikmängu põhitabel ja paarismängu tabel. Ajakava leiad siit.

NB! Seoses Covid-19 olukorraga pealtvaatajaid Pärnu Tennisehalli ei lubata.

– Paf Open 2020 plakat / ETL
scroll to top